Katedra Live

Ogłoszenia Duszpasterskie

RSS

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ XXX ROCZNICA WIZYTY APOSTOLSKIEJ ŚW. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE 11 CZERWCA 2017 R.

Ojcze – bądź wola Twoja
Jezu – ufamy Tobie
Duchu Święty – przyjdź i prowadź nas. Amen.


 

»
402
0
0
0
11 czerwca 13:14 »

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO X ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA 4 CZERWCA 2017 R.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

 

»
309
1
0
0
3 czerwca 11:24 »

NIEDZIELA WIELKANOCNA - 16 KWIETNIA 2017 r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Po celebracji nocy Paschy Pana – nocy Jego przejścia ze śmierci do życia, nocy Jego zmartwychwstanie, nocy Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem, przez kolejne pięćdziesiąt dni, do Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii rozważać, jak Zmartwychwstały Pan, w sercach i świadomości pierwszych uczniów, buduje fundamenty swojego Kościoła.

Dziś my, Kościół XXI w., z wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Chrystus Żyje. Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana!


 

»
399
1
0
0
15 kwietnia 22:46 »
Wszystkich rekordów: 25