Ogłoszenia Duszpasterskie 7 kwietnia 2018 21:58 wyświetleń: 434

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 8 kwietnia 2018 r.


 


 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O ten tytuł dla 2. Niedzieli Wielkanocnej prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem św. Siostry Faustyny, i co spełnił św. Jan Paweł II.
  Na Godzinę Miłosierdzia zapraszamy do katedry dziś o godz. 15.00!!!
 2. Od tej niedzieli rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Ofiarami do puszek po Mszy Świętej wspieramy dzieła Caritas. BÓG ZAPŁAĆ.
 3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
 4. Od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. W tym czasie w naszej katedrze odbywać się będą rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży.
 5. Przez wstawiennictwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę a przez pośrednictwo św. Judy Tadeusza w czwartek. W te dni wieczorne Msze Święte o godz. 18.00 sprawujemy w intencji polecanych Panu Bogu naszych próśb i podziękowań.
 6. Jerycho różańcowe zaprasza na całodobową medytację różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Początek – sobota 14 kwietnia na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 7. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:
  6.1
  „W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i ofiar Katastrofy Smoleńskiej, która odbędzie się 10 kwietnia br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi”.          
  6.2 „Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na 1000 placach”, która rozpocznie się w najbliższą sobotę i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym przyjęło jak najwięcej osób.”          
  6.3
  „W niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie”.
 8. Za ofiary składane dziś do puszek na dzieła miłosierdzia, za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz ogólnokościelne, za 1% podatku na stowarzyszenie „Katedra”, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.
 9. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym duszpasterskim zespołem katedralnym życzę, by spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem - Królem Miłosierdzia, w Słowie Bożym i Sakramentach Kościoła, jeszcze bardziej rozwijało w nas wyobraźnię miłosierdzia.

                                                                         Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz
 
 
 
ZAPROSZENIE NA REKOLEKCJE MATKA-CÓRKA, CÓRKA-MATKA.
Termin
– 20-22.04.2018r. Miejsce – Szczecin Golęcino, Dom „Św. Józefa”, ul. Strzałowska 26.
Kontakt – 601 589 128. Szczegóły – na plakacie oraz stronie internetowej.
Dla Kogo? – mogą uczestniczyć same mamy, same córki lub nawet 3 pokolenia razem. Także mamy, które mają synów, gdyż same są córkami o czym zapominają.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-04-07 21:58
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: