Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 kwietnia 23:18 wyświetleń: 531

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 KWIETNIA 2019 r.


 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy;

 • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, misjonarz Prusów, główny patron Polski;

 • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary;

 • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski;

 • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 1. Dziś, w II. Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 299, 699). Ze względu na Marsz dla Życia, który w tym dniu o godz. 15.00 rozpocznie się Godziną Miłosierdzia na Jasnych Błoniach, nie będziemy w ty samym czasie modlić się w naszej katedrze. Komunikat kurialny przypomina, że Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się ok. godz. 16.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będzie można składać przed rozpoczęciem Marszu przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących. Ofiarami do puszek możemy dziś wesprzeć dzieła miłosierdzia, które w naszym imieniu realizuje Caritas.

 3. Jutro, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlić się będziemy za naszego ks. Wojciecha Chchałę, który w minionym tygodniu obchodził swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej rozpoczynamy od środy, godz. 17.30.

 5. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte sprawujemy zgodnie z porządkiem niedzielnym. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.00. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

 6. Obchody pierwszego czwartku, piątku i pierwszej soboty miesiąca łączymy z nabożeństwami majowymi. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę. Wieczór sobotni przeżywać będziemy ze wspólnotą Żywego Różańca do której serdecznie zapraszamy.

 7. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy wdzięczność w naszej modlitwie. BÓG ZAPŁAĆ.

 8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzę, byśmy, jako Kościół XXI w., z wiarą wskazywali, że nasz Miłosierny Pan zmartwychwstał i Żyje. Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego Miłosierdzie wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść.

Komunikaty Kurii Biskupiej: 1* W poniedziałek, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 12. rocznicę śmierci  śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w środę, 1 maja br.,  9. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji, sprawowane pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów. 2* W czwartek, 2 maja, w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Narodowej będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach o godz. 12.00, przy pomniku Czynu Polaków. W piątek, 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.00. W tym dniu także będzie miała miejsce modlitwa na Jasnych Błoniach przy pomniku Czynu Polaków  o godz. 12.00.  W środę, 8 maja, w 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej, o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa w intencji wszystkich, którzy zginęli w wyniku działań wojennych, na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Braterstwa Broni.

 

Do wieczności odeszli od nas w tym tygodniu: śp. Wiesława KUDŁA i Stefania PIEKUN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …                                                                    

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz.

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-27
Wszystkich rekordów: