Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 25 lutego 2018 20:56 wyświetleń: 515

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 25 Lutego 2018 r.


 

 


 1. Wczoraj ks. bp Henryk Wejman udzielił w naszej katedrze święceń diakonatu i prezbiteratu. W gronie pięciu nowych diakonów jest nasz kleryk, Paweł Górzyński. Diakon Paweł zostanie wyświecony na księdza 30 czerwca br. i dzień później, 1 lipca, odprawi prymicyjną Mszę Świętą. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie prosząc o wzrost w łase powołania.
 2. Nabożeństwa pasyjne i modlitwa wielkopostna w katedrze: GORZKIE ŻALE - niedziele godz. 7.10, 17.15; DROGA KRZYŻOWA - piątki godz. 11.30, 17.15 /dla dzieci/, 18.45; JUTRZNIA - dni powszednie godz. 6.30.
 3. Na katechezy przedkomunijne zapraszamy rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek o godz. 19.00 lub w piątek o godz. 18.00. Prosimy wybrać jeden z podanych terminów.
 4. Zapraszamy na katedralne katechezy dla dorosłych w środy Wielkiego Postu o godz. 19.00.
 5. Katedralne katechezy przedmałżeńskie odbędą się w formie weekendowej od 9 do 11 marca br. /piątek 09 III, godz. 19.00 – 21.00; sobota 10 III, godz. 9.00 – 17.00; niedziela 11 III, godz. 9.00 – 13.00 z Mszą Świętą o godz. 12.00/. Zainteresowanych prosimy o zgłaszania się w zakrystii bądź w biurze parafialnym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota marca. Maryjny wieczór fatimski, w pierwszą sobotę, rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem oraz zmiana różańcowych tajemnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do włączenia się w misję modlitewną Żywego Różańca. W sobotę rano odwiedzamy chorych naszej parafii.
 7. 1% podatku możemy przekazać na stowarzyszenie „Katedra”. Środki te będą wsparciem w rozpoczynającej się regotyzacji ściany północnej naszej katedry. Pomoc w złożeniu deklaracji znajdziemy w katedralnym sekretariacie /dawna apteka/, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 17.00.
 8. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 9. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by czas Wielkiego Postu był dla nas wszystkich okazją do jeszcze większego otwarcia serc na tchnienie Ducha Świętego, który, na drodze wielkopostnych ćwiczeń duchowych, pragnie odkrywać przed nami sens Paschy Pana.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

 1. „W dniu 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcony pamięci osób, które ucierpiały w walce o niepodległość i suwerenność Ojczyzny. W tym dniu zapraszamy, w imieniu środowisk patriotycznych, do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Po niej o godz. 19.30 z Placu Orła Białego wyruszy Marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych”.
 2. „Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji kresowian, która zostanie odprawiona w niedzielę, 4 marca br., w liturgiczne święto św. Kazimierza, Patrona Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej. W modlitwie będzie uczestniczyć delegacja Polaków z Wilna, a także Polski Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Zgoda z Wileńszczyzny”.

 

 

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Andrzej Sulima i Karolina Krzysztoporska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-02-25 20:56
Wszystkich rekordów: