Ogłoszenia Duszpasterskie 16 marca 19:39 wyświetleń: 393

II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019 r.


 


 

 1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane ofiary do puszki na materialne wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
 2. Czwarte przykazanie kościelne (Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach), w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie.       
  Niech odpowiedzią na nie będzie również nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach:  
  GORZKIE ŻALE
  z kazaniem pasyjnym (wielkopostne niedziele) – godz. 17.15;       
  DROGA KRZYŻOWA (wielkopostne piątki) – dla młodzieży i dorosłych - przed południową Mszą Świętą o godz. 11.30 oraz po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45, dla dzieci - przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.15;      
  PORANNA JUTRZNIA (dni powszednie Wielkiego Postu) – godz. 6.30.
 3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte w tym dniu sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta w intencji nowennowych próśb i podziękowań – w środę o godz. 18.00.
 5. Ks. Jan Kazieczko, proboszcz senior, obchodzi w tym tygodniu 75. rocznicę urodzin. Na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Jubilata zapraszamy w najbliższy czwartek, 21 marca (pierwszy dzień wiosny), o godz. 18.00.
 6. Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II modlimy się każdego 22. dnia miesiąca. W marcu ten dzień wypada w tym tygodniu, w najbliższy piątek. Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań.
 7. Katecheza przedkomunijna dla rodziców i dzieci komunijnych – w piątek po zakończeniu dziecięcej Drogi Krzyżowej, która rozpoczyna się o godz. 17.15.
 8. Nauki przedślubne (w formie weekendowej) rozpoczynamy w najbliższy piątek, 22 marca o godz. 19.30. W sobotę – od godz. 9.00 do 16.00. Zakończenie w niedzielę 24 marca na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 10.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 9. Świece na stół wielkanocny oraz inne wielkanocne ozdoby możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczamy na pomoc dla najuboższych, realizowaną w naszym imieniu przez CARITAS.
 10. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na cele misyjne, charytatywne, ogólnokościelne oraz parafialne. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
 11. Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne pozwalali Duchowi Świętemu dokonywać w nas cudów przemiany.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marianna STACHOWIAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-03-16 19:39
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: