Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 16 grudnia 2018 02:52 wyświetleń: 486

III NIEDZIELA ADWENTU, 16_grudnia_2018 r.


 


 1. W praktyce, ostatni w tym roku tydzień Adwentu, wynika z układu kalendarza. Już w przyszły poniedziałek, po czwartej adwentowej niedzieli, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy więc do uczestnictwa w katedralnej liturgii adwentowej: Jutrznia w dni powszednie /poranna modlitwa Kościoła/- godz. 6.00; Roraty /Msza Święta ku czci Bogurodzicy Dziewicy Maryi - dla dzieci, młodzieży i dorosłych/ - 6.30.      
  Po roratniej Eucharystii zapraszamy do starej kanonii na drożdżówkę i kakao. Przy tej okazji dziękujemy Piekarzom za ich adwentowy dar serca w postaci słodkich bułek.
 2. Sakrament Pojednania w tym tygodniu: 6.00 – 7.30; 11.30 – 12.30; 17.00 – 19.00.
 3. Ksiądz Biskup Henryk Wejman obchodzi jutro, 17 grudnia, urodziny a w czwartek, 20 grudnia, czwartą rocznicę biskupich święceń. Zawsze pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zapraszamy w środę o godz. 18.00.
 5. Starszych parafian ostrzegamy prze oszustami „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też „na handlowca domowego”. Ostatnio na naszym terenie zdarzyło się kilka przykrych incydentów.
 6. Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne składane na cele duszpasterskie, charytatywne oraz misyjne /tydzień temu - Kościół na Wschodzie/. Dziękujemy za wsparcie regotyzacji ściany północnej katedry i pomoc w spłacie „Dzwonu Niepodległości” – BÓG ZAPŁAĆ.
 7. Szczególnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Wigilii Ubogich. Są jeszcze do zabrania papierowe torby, tzw. „Tytki Charytatywne”. Do torby, jako dar serca, możemy włożyć: cukier, konserwy, półlitrowe butelki wody, czekolady itp. Wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej chcemy konkretnie pomóc osobom biednym naszego miasta. Po raz czwarty nasza parafia przygotowuje Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w sam dzień Wigilii Bożego Narodzenia, w poniedziałek 24 grudnia, o godz. 12.00, w specjalnym namiocie, który ustawimy przy katedrze. Jako uczennice i uczniowie Jezusa obdarowaliśmy w zeszłym roku posiłkiem wigilijnym i paczkami świątecznymi prawie pięćset osób. Pragniemy również i w tym roku przygotować się na podobną, a może i większą  ilość osób. Część produktów sponsoruje sklep Selgros. My również, poprzez ofiarowane produkty, przygotowujemy paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy.        
  Zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu oraz obsłudze Wigilii Ubogich: informacje i zapisy w zakrystii !!!
 8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę owocnego adwentowego czuwania i stałej gotowości na przyjście Pana.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „Uprzejmie informujemy, że ,modlitwy z okazji 48. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 odbędą się 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ‘70 oraz 17 grudnia br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 14.00 modlitwa na Placu Solidarności”.

„Zapraszamy wszystkich na uroczystość wniesienia i przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która odbędzie się w sobotę, 22 grudnia o godz. 17.00 na Placu Lotników, przy pomniku Bartolomeo Colleoniego”.

„Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata. Bilety w różnych strefach, dostępne w cenie 50, 60 i 80 zł., są do nabycia w Kurii Metropolitalnej”.

 

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Ryszard Krzyżanowski. Wieczny odpoczynek …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

 

utworzono : 2018-12-16 02:52
Wszystkich rekordów: