Ogłoszenia Duszpasterskie 15 kwietnia 2018 00:22 wyświetleń: 344

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 15 KWIETNIA 2018 r.


 


1.   W kaplicy maryjnej trwa Jerycho Różańcowe - całodobowa medytacja różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie dziś na Mszy Świętej o godz. 18.00.

2.   Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta w tym dniu jest sprawowana w intencji polecanych Panu Bogu naszych próśb i podziękowań. Po Eucharystii spotkanie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym.

3.   Diakon Łukasz Paluch dziś kończy praktykę duszpasterską, na którą został skierowany do naszej parafii przez Księdza Rektora Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Diakon Łukasz wraz ze swoimi kolegami, wśród których jest nasz parafianin diakon Paweł Górzyński, przyjmą święcenia kapłańskie 30 czerwca br. Ks. Paweł Górzyński odprawi w naszej katedrze prymicyjną Mszę Świętą 1 lipca br., natomiast ks. Łukasz Paluch prymicje będzie sprawował 15 lipca. Dziękujemy diakonowi Łukaszowi za wspólnie spędzony czas, świadectwo wiary i ofiarnej służby, nie tylko w ramach objętych praktyką, i życzymy by przez całe kapłańskie życie doświadczał bliskości Chrystusa we wszystkich tajemnicach życia naszego Pana.

4.   Za ofiary składane tydzień temu do puszek na dzieła miłosierdzia, za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za 1% podatku na stowarzyszenie „Katedra”, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.

5.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by spotkania ze Zmartwychwstałym w Słowie Bożym i Sakramentach, nieustannie oświecało nasze myślenie oraz uświęcało codzienne życie.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

6.   OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ I INNE:
6.1 MARSZ DLA ŻYCIA - „W niedzielę, 15 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi ok godz. 16.00/16.30. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie”.         
6.2 CZUWANIE DLA MATURZYSTÓW -
„W niedzielę, 29 kwietnia br., Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00, po niej odbędzie się czuwanie zakończone błogosławieństwem maturzystów”.         
6.3 REKOLEKCJE MATKA-CÓRKA, CÓRKA-MATKA. Termin – 20-22.04.2018r. Miejsce – Szczecin Golęcino, Dom „Św. Józefa”, ul. Strzałowska 26. Kontakt – 601 589 128. Szczegóły – na plakacie oraz stronie internetowej. Dla Kogo? – mogą uczestniczyć same mamy, same córki lub nawet 3 pokolenia razem. Także mamy, które mają synów, gdyż same są córkami o czym zapominają.

 
 

Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbara Chatys.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-04-15 00:22
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: