Ogłoszenia Duszpasterskie 4 maja 16:59 wyświetleń: 366

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 5 MAJA 2019 R.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

 1. Nabożeństwo majowe – zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

 2. Ksiądz Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz obchodzi jutro, 6 maja, swoje urodziny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

 3. Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystia to sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. W tym roku w naszej katedrze dzieci przyjmą Chrystusa Eucharystycznego podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej 26 maja o godz. 10.00.        

  Otrzymane na chrzcie nowe życie, umocnione więzią z Chrystusem Eucharystycznym, swą pełną moc osiąga w bierzmowaniu  /"bierzmowanie" znaczy "umocnienie"/. Sakrament ten staje się dla chrześcijanina znakiem, że Duch Święty, którego Jezus przyobiecał swym uczniom, pragnie go ogarnąć i umocnić swoimi darami do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. Sakrament Bierzmowania odbędzie się w naszej katedrze 31 maja o godz. 18.00.    

  Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 16 czerwca o godz. 10.30.

 4. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

 5. Rodziców wraz z dziećmi, kandydatami do bierzmowania /kl. VIII szkół podstawowych, kl. III gimnazjum, młodzież szkół średnich/, zapraszamy na nabożeństwo majowe w środę o godz. 17.30, Mszę Świętą o godz. 18.00 i katechezę po Mszy Świętej.

 6. W środę modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek /II czwartek miesiąca/ wzywamy wstawiennictwa św. Judy Tadeusza. Wieczorne Msza Święte w te dni sprawujemy w intencji naszych podziękowań i próśb.

 7. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz ogólnokościelne, wyrażamy wdzięczność - BÓG ZAPŁAĆ - i zapewniamy o naszej stałej modlitewnej pamięci przed Panem Bogiem.

 8. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzę, byśmy, jako Kościół XXI w. z wiarą oraz pokorą serca, na wzór św. Piotra, przyjmowali Zmartwychwstałego Pana i nieśli Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść.

 

Komunikaty Kurii Biskupiej:

1*Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 18 maja br., w dniu uroczystości odpustowej połączonej z obchodami XIII rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd autokarem. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Ewy Makarewicz: tel. 501 312 022 /zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3,  o godz. 8.00, koszt pielgrzymki 30.00 zł/.

2*Zapraszamy na rekolekcje „Matka-Córka, Córka-Matka” dla dorosłych kobiet, które chcą przyjrzeć się tej najważniejszej relacji pomiędzy matką i córką. Rekolekcje poprowadzą: Irena Neumueler – teolog, pedagog, doradca chrześcijański, trener rozwoju osobistego i Ks. Robert Kaszak – wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, sędzia Sądu Metropolitalnego. Rekolekcje odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca br. w Nadmorskim Domu Rekolekcyjnym przy ul. Nadmorskiej w Mrzeżynie. Koszt rekolekcji wynosi 240 zł. Zapisy i kontakt pod nr. tel. 601 589 128. Więcej informacji znajduje się w załączonej ulotce.

3*Zapraszamy na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się  w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca br. W programie ewangelizacyjnym będzie m.in.: słuchanie Słowa Bożego, Msze Święte, różaniec  i adoracja. Do udziału w Forum są zaproszeni wszyscy, także rodziny z dziećmi. Zapisy uczestników odbywają się na stronie www.lewjudy.org. Informacje są dostępne także na plakatach i ulotkach.

4*Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji "Misja na 1000 placach", która odbędzie się w kolejne soboty i niedziele, od 4 maja do 2 czerwca br., i prosimy wszystkich o modlitwę, aby Dobrą Nowinę o Jezusie Zmartwychwstałym usłyszało jak najwięcej osób. Szczegółowe informacje – na plakatach.

Ks. Dariusz Knapik - proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : ponad 2 tygodnie temu, 2019-05-04
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: