Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 marca 20:59 wyświetleń: 377

III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.


 


 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu, poprzez bogactwo Słowa Bożego, stwarza ku temu wiele okazji:      
  codzienna Msza Święta – godz. 7.00, 12.00 i 18.00;          
  SAKRAMENT POJEDNANIA – codziennie podczas wszystkich celebr i nabożeństw;   
  GORZKIE ŻALE
  z kazaniem pasyjnym (wielkopostne niedziele) – godz. 17.15;       
  DROGA KRZYŻOWA (wielkopostne piątki) – dla młodzieży i dorosłych - przed południową Mszą Świętą o godz. 11.30 oraz po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45, dla dzieci - przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.15;      
  PORANNA JUTRZNIA (dni powszednie Wielkiego Postu) – godz. 6.30.
 2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.      
  KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ: W poniedziałek, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić Archidiecezjalny Dzień Świętości Życia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w kościele pw. Św. Jana Ewangelisty (Księża Pallotyni), przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie, o godz. 20.00.
 3. Na modlitwę do patrona naszej szczecińskiej katedry, św. Jakuba Apostoła oraz na Mszę Świętą w intencji Szczecina i Szczecinian, zapraszamy jutro o godz. 18.00, z racji 25. dnia miesiąca.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta w intencji nowennowych próśb i podziękowań – w środę o godz. 18.00.
 5. Katecheza przedkomunijna dla rodziców i dzieci komunijnych – w piątek o godz. 18.00, po zakończeniu dziecięcej Drogi Krzyżowej.
 6. Świece na stół wielkanocny oraz inne wielkanocne ozdoby możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczamy na pomoc dla najuboższych, realizowaną w naszym imieniu przez CARITAS. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszki swoją wielkopostną jałmużnę.   
 7. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na cele misyjne, charytatywne, ogólnokościelne oraz parafialne. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
 8. Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne pozwalali Duchowi Świętemu dokonywać w nas cudów nawrócenia i przemiany.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:          
1*
Alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie wraz z przyjaciółmi zapraszają na Misterium Męki Pańskiej. Zostanie ono jeszcze wystawione w soboty: 30.03 i 06.04 br. o godzinie 20.00 w Kościele Seminaryjnym. Grupy powyżej 4 osób zobowiązane są do rezerwacji miejsc drogą mailową: pasja-awsd@o2.pl (wiadomość musi zawierać nazwę grupy, liczbę osób i kontaktowy numer telefonu). Każde zgłoszenie otrzyma potwierdzenie.       
2* Zapraszamy do udziału w czuwaniu modlitewnym w 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, prowadzonym przez szczecińską młodzież. Odbędzie się ono  2 kwietnia br. na Jasnych Błoniach w Szczecinie, przy figurze świętego Papieża,  w godz. od 21.00 do 21.37.

3*Okulary dla Afryki” to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Okulary lecznicze, zarówno używane jak i nowe, możemy przynosić do naszej katedry przez cały Wielki Post. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w Kenii.

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Jadwiga GAJEWSKA i Halina KOWALSKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-03-23 20:59
Wszystkich rekordów: