Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 stycznia 22:43 wyświetleń: 378

III Niedziela Zwykła – 27_stycznia_2019 r.


 


W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA OBCHODZIMY:

  • Ø 28 I /poniedziałek/ – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu (1225-1274), prezbitera, Doktora Kościoła, dominikanina, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich;
  • Ø 31 I /czwartek/ – wspomnienie św. Jan Bosko (1815-1888), włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich;
  • Ø 2 II /sobota/ – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

  1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Zawierzamy Trójcy Przenajświętszej ludzi młodych całego świata i prosimy o dar rozeznania, aby z odwagą i wielkodusznością serca wchodzili na drogi życiowego powołania.
  2. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwszą sobotę. W czwartkowy wieczór, na Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie Godziny Świętej, naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe oraz święte powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne. W pierwszy piątek, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę, zgodnie z fatimskim orędziem, zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, natomiast po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z medytacją maryjną przed Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu według stałego planu: w tygodniu – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45, od 17.00 do 18.45; w niedziele – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 20.00 do zakończenia ostatniej niedzielnej Mszy Świętej w Szczecinie, rozpoczynającej się o 21.00.
  4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w sobotę w godzinach porannych. Chorych, którzy nie mogą samodzielnie przybyć do kościoła by się wyspowiadać i uczestniczyć we Mszy Świętej, możemy zgłosić w biurze parafialnym bądź w zakrystii.
  5. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne - BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
  6. Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom oświaty, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by czas ferii zimowych zaowocował otwarciem serc na wszelki łaski dla ducha i ciała, których Pan Bóg pragnie Wam w tych dniach udzielić.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

„W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia, ze względu na dar koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity, do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie o godz. 15.00. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 10.30 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie oraz braterskie spotkanie w klasztorze Księży Chrystusowców”.

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty: śp. Anna Rogozińska, sp. Krystyna Ptaszyńska, śp. Monika Pajor oraz śp. Emil Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-01-26 22:43
Wszystkich rekordów: