Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 grudnia 2018 23:56 wyświetleń: 943

IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 grudnia 2018 r. oraz UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO - 25 grudnia 2018 r.


 


  1. Dziś spowiadamy: od godz. 7.00 do 13.00, od godz. 18 do 19.00 oraz od godz. 20.00 do 22.00.
  2. Plan na jutro - ostatni dzień Adwentu i dzień Wigilia Bożego Narodzenia: 1*Ostatnia w tym roku adwentowa Jutrznia - godz. 6.00; 2*Ostatnie w tym roku Roraty - godz. 6.30; 3*Okazja do spowiedzi - od godz. 6.00 do 6.25, od 7.30 do 10.00 i od. godz. 23.00 do 23.55; 4*Jutro nie sprawujemy Mszy Świętej o godz. 12.00 i o godz. 18.00; 5*Wigilia dla Ubogich i Bezdomnych - godz. 12.00. Nasza parafia, dzięki Waszej oraz licznych Ofiarodawców dobroci, po raz czwarty przygotowuje „Wigilię Ubogich i Bezdomnych”. Od dwóch lat w tym dziele uczestniczy Caritas naszej Archidiecezji. Wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu oraz obsłudze „Wigilii Ubogich i Bezdomnych”, zapraszamy jutro już od godz. 9.00. Na to wydarzenie otrzymaliśmy specjalne błogosławieństwo i list z Watykanu.
  3. Zasiadając jutro wieczorem do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza oraz śpiewie kolęd. Po wigilijnej kolacji zapraszamy do katedry na Pasterkę, którą o północy będzie sprawował Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.
  4. Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze Święte sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.      
    Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia /środa/, święto św. Szczepana - Msze Święte sprawujemy o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na wszystkich Mszach Świętych małżonkowie będą mogli odnowić swoje małżeńskie przymierze.  
  6. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. Dziękujemy Piekarzom Szczecina za adwentowe, roratnie drożdżówki. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Organizatorom i Woluntariuszom „Wigilii Ubogich i Bezdomnych”. Dziękujemy Policji i Straży Miejskiej za pomoc w tym dziele. Szczególnie dziękujemy Dzieciom i Młodzieży za zaangażowanie i poświęcony czas. Wraz z dorosłymi oraz księżmi Michałem i Maciejem, z produktów przynoszonych przez Was w czasie adwentu oraz ofiarowanych przez Darczyńców, przygotowali sześćset paczek. Dziękujemy wszystkim, którzy od strony dekoracyjnej, porządkowej oraz liturgicznej, przygotowali naszą katedrę na Boże Narodzenie. Wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie i po staropolsku wypowiadamy – BÓG ZAPŁAĆ.
  7. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by radość i nadzieja Bożego Narodzenia wypełniły Wasze serca.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: 1*„Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie, w Święta Bożego Narodzenia 25 i 26 grudnia br.,  w godz. od 10.00 do 18.00. Szczególnie zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym przy szopce i składania życzeń świątecznych pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana, 25 grudnia, o godz. 15.00”; 2*„Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce w Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  w Szczecinie-Żydowcach, ul. Srebrna/Gradowa, w Święta Bożego Narodzenia  25 i 26 grudnia br., w godz. od 10.00 do 20.00. W tych dniach w programie przewidziano koncert kolęd i pastorałek od godz. 13.00, a ponadto pierwszego dnia świąt wspólne kolędowanie przy ognisku o godz. 19.00”; 3*„Zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd do Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się 1 stycznia 2019 r., o godz. 19.00. Koncert wykona Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Koncert poprzedzi Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga”; 4*„Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r., o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Wystąpią wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata. Bilety w różnych strefach, dostępne w cenie 50, 60 i 80 zł., są do nabycia w Kurii Metropolitalnej”.

 

W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: śp. Hristo Milewski, Zdzisław Liczbiński, Teresa Wenko, Mieczysław Truszczyński, Małgorzata Jolanta Kozłowska. Wieczny odpoczynek …

 

W tym tygodniu patronują nam: 1*26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański; 2* 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie; 3*28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-12-22 23:56
Wszystkich rekordów: