Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 22 kwietnia 2018 02:56 wyświetleń: 321

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 kwietnia 2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski. 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

  1. 1.   Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Będziemy prosić również o odwagę serc dla powoływanych do służby Bogu w Kościele. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  2. 2.   Uroczystości Odpustowe Św. Wojciecha odbędą się jutro, w Kościele Garnizonowym, w Szczecinie. Mszę Świętą odpustową w intencji Ojczyzny odprawi Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga o godz. 18.00. Ksiądz Proboszcz wojskowej wspólnoty Szczecina zaprasza do wspólnej modlitwy.
  3. 3.   Comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II zostanie odprawione jutro o godz. 18.00.
  4. 4.   Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie i katechezę w najbliższy czwartek, 26 kwietnia, o godz. 19.00.
  5. 5.   KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ: 5.1 WYZWOLENIE SZCZECINA - „Modlitwa w 73. rocznicę wyzwolenia Szczecina odbędzie się 26 kwietnia br. na Cmentarzu Centralnym przy pomniku Braterstwa Broni o godz. 12.00. Modlitwa w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Narodowej będzie miała miejsce 2 maja br. na Jasnych Błoniach, przy pomniku Czynu Polaków, o godz. 12.00. W dniu 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana, w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej o godz. 10.00. W tym dniu o godz. 12.00 na Jasnych Błoniach będzie miała miejsce modlitwa przy pomniku Czynu Polaków”. 5.2PIELGRZYMKA TRZEŹWOŚCIOWA - „W dniach od 27 kwietnia do 3 maja br. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z Parafii pw. Św. Jana Marii Vianneya w Żabnicy do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (diecezja Zielonogórsko-Gorzowska). Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00 w Żabnicy. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem 782 322 763. Koszt pielgrzymki 85 złotych”. 5.3CZUWANIE DLA MATURZYSTÓW - „W niedzielę, 29 kwietnia br., Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00, po niej odbędzie się czuwanie zakończone błogosławieństwem maturzystów”. 5.4 ROCZNICE ŚMIERCI KSIĘŻY ARCYBISKUPÓW - „W niedzielę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1 maja br., 8. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów”. 5.5 KONCERT CHARYTATYWNY - „Hospicjum stacjonarne św. Jana Ewangelisty w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny pod hasłem: „Letnia Scena Eski Charytatywnie”, który odbędzie się w Szczecinie 12 maja br. w Hali Netto Arena. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Szroeder, chór Sound’n’Grace, Filip Lato oraz Damian Ukeje. Bilety na koncert - będące cegiełkami, za które zostaną zakupione nowe łóżka dla pacjentów hospicjum - można nabyć przez strony internetowe, a także stacjonarnie w punkcie obsługi klienta bilety.fm na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Powyższe informacje dotyczące koncertu i adresy stron internetowych, przez które można kupić bilety, znajdują się na plakacie”.
  6. 7.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym, życzę wielkiego zaufania Jezusowi - Dobremu Pasterzowi.
6.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za 1% podatku na stowarzyszenie „Katedra”, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności, w minionym tygodniu, odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Teresa KLIKS.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 
utworzono : 2018-04-22 02:56
Wszystkich rekordów: