Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 11 marca 2018 12:12 wyświetleń: 543

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 11 Marca 2018 r.


 

 


 1. Uroczystość św. Józefa będziemy obchodzić w przyszły poniedziałek, 19 marca. Z tej okazji wczoraj, w sobotę 10 marca, rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa i będziemy ją kontynuować przez kolejne dni, podczas wszystkich Mszy Świętych. Doświadczenie duchowe Kościoła wskazuje, że warto prosić św. Józefa o wstawiennictwo przed Bogiem i pomoc. Św. Bernard z Clairvaux (1153 r.) mówił: „Od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym, broni on tych wszystkich, którzy z pokorą zwracają się do niego”.
 2. Parafialne rekolekcje wielkopostne, które dziś na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy, poprowadzi dla naszej wspólnoty ks. Stanisława Drewicza, proboszcz parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Szczecinie. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy Świętych o godz. 12.00 i 18.00. Spowiedź święta w te dni na godzinę przed i podczas wszystkich nabożeństw.
 3. Szczecińscy Piekarze i Cukiernicy, przez wstawiennictwo św. Klemensa, swojego patrona, pragną dziś dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski na Mszy Świętej o godz. 18.00. Modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Po wieczornej Eucharystii, jak co roku, jako symboliczny dar Szczecińskich Piekarzy, będziemy mogli zabrać do domu chleb.
 4. We wtorek, 13 marca, przypada 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka. Szczególnie w tym dniu otoczmy Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszą modlitwą. W sobotę natomiast, 17 marca, Ksiądz Biskup Jan Gałecki obchodzić będzie 44. rocznicę sakry biskupiej. Również i o Księdzu Biskupie pamiętajmy w naszych modlitwach.
 5. Nabożeństwa pasyjne i modlitwa wielkopostna w katedrze w tym tygodniu:          
  GORZKIE ŻALE
  - niedziele godz. 7.10, 17.15; KATEDRALNA DROGA KRZYŻOWA - piątek godz. 11.30 i 18.45 a także, tylko w ten najbliższy piątek, międzyparafialna Droga Krzyżowa z naszej katedry do kościoła o. Pallotynów o 17.00 /wyjdziemy z katedry kładką nad ul. Wyszyńskiego w stronę kościoła św. Jana Ewangelisty/; JUTRZNIA - dni powszednie godz. 6.30.
 6. Ofiarami do puszek po Mszy Świętej możemy wesprzeć nasz parafialny CARITAS w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych. Również za tydzień, 18 marca, będziemy mogli złożyć swoją wielkopostną ofiarę.
 7. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne oraz remontowe, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. 
  1% podatku możemy przekazać na stowarzyszenie „Katedra”. Środki te będą wsparciem w rozpoczynającej się regotyzacji ściany północnej naszej katedry oraz planowanej termomodernizacji. Pomoc w złożeniu deklaracji znajdziemy w katedralnym sekretariacie /dawna apteka/, od poniedziałku do piątku, w godz. od 9.00 do 16.00.
 8. Od jutra zamykamy boczne wejście do katedry od ul. Grodzkiej!!! Do kościoła wchodzić będziemy kruchtą główną znajdującą się pod wieżą katedralną. Przy wejściu, dla osoby dyżurującej, ustawiliśmy na czas remontu tymczasowy punkt informacyjny w formie kiosku. Ze względów przeciwpożarowych prosimy nie parkować pojazdów wzdłuż regotyzowanej ściany. Przepraszamy za utrudnienia.
 9. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by czas wielkopostnych ćwiczeń duchowych był dla nas okazją do jeszcze większego otwarcia serc na tchnienie Ducha Świętego, który pragnie odkrywać przed nami sens Paschy Pana.

 

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Marian Smaruj.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-03-11 12:12
Wszystkich rekordów: