Ogłoszenia Duszpasterskie 30 marca 23:46 wyświetleń: 400

IV Niedziela Wielkiego Postu – LÆTARE – 31 marca 2019 r.


 


 1. Pan Jezus w przypowieści o Miłosiernym Ojcu „maluje” w naszych sercach prawdziwy obraz Boga, który jest Miłością. Czas Wielkiego Postu, poprzez bogactwo Słowa Bożego, stwarza wiele okazji, byśmy oddali się osobistej kontemplacji Bożego oblicza:
  codzienna Msza Święta – godz. 7.00, 12.00 i 18.00;          
  SAKRAMENT POJEDNANIA codziennie – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45, od 17.00 do 18.45, w niedziele – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 20.00 do zakończenia ostatniej niedzielnej Mszy Świętej w Szczecinie, która  rozpoczyna się o 21.00;     
  GORZKIE ŻALE
  z kazaniem pasyjnym (wielkopostne niedziele) – godz. 17.15;       
  PORANNA JUTRZNIA (dni powszednie Wielkiego Postu) – godz. 6.30.         
  DROGA KRZYŻOWA
  (w najbliższy piątek!!!) – przed południową Mszą Świętą o godz. 11.30. Po południu, wzorem lat ubiegłych, rozpocznie się tylko jedna - wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która o godz. 17.00 wyruszy z kościoła pw. Św. Jana Ewangelisty (ojcowie Pallotyni, ul. Świętego Ducha) i zakończy się w naszej katedrze. Po nabożeństwie, o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę kwietnia.   
  W czwartkowy wieczór
  po Mszy Świętej, podczas nabożeństwa Godziny Świętej, w naszej modlitwie będziemy prosić Pana Żniwa o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz w intencjach ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi (X. rocznica ingresu do katedry).       
  W pierwszy piątek przeżywać będziemy na nabożeństwach Drogi Krzyżowej.          
  W pierwszą sobotę, zgodnie z fatimskim orędziem, zapraszamy na różaniec o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z medytacją maryjną przed Najświętszym Sakramentem.           
  Wspólnoty Żywego Różańca zaprasza na spotkanie po nabożeństwie.  
  Chorych z posługą sakramentalną
  odwiedzimy w sobotę, w godzinach porannych.
 4. Świece na stół wielkanocny oraz inne wielkanocne ozdoby możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczamy na pomoc dla najuboższych, realizowaną w naszym imieniu przez CARITAS. Również dziś po Mszy Świętej, kto jeszcze nie miał okazji, będziemy mogli złożyć do puszki swoją wielkopostną jałmużnę.
 5. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ za ofiary składane na cele misyjne, charytatywne, ogólnokościelne oraz parafialne. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
 6. Czcigodnym Gościom i Parafianom oraz dostojnym Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy poprze wielkopostne ćwiczenia duchowne pozwalali Duchowi Świętemu dokonywać w nas odnowienia prawdziwego obrazu Boga, który jest Miłością.
Ks. Dariusz Knapiik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:          
1*
Alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie zapraszają na ostatnie w tym roku Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 06 kwietnia br. o godz. 20.00.

3*Okulary dla Afryki” to akcja Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Okulary lecznicze, zarówno używane jak i nowe, możemy przynosić do naszej katedry przez cały Wielki Post. Zebrane okulary zostaną przekazane szpitalowi w Kenii.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbyszko Radziński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

!!! Pamiętajmy - Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o godz. 17.00, z kościoła św. Jana Ewangelisty do naszej katedry!!!.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-03-30 23:46
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: