Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 lutego 23:39 wyświetleń: 456

IV Niedziela Zwykła – 3_lutego_2019 r.


 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Ø 5 II /wtorek/ – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi,
  • Ø 6 II /środa/ – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

 

  1. Pierwsza niedziela miesiąca w wielu parafiach przeżywana jest jako niedziela adoracyjna. W naszej katedrze zapraszamy na godzinną adorację Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w każdą niedzielę oraz uroczystości od godz. 20.00 do rozpoczęcia ostatniej niedzielnej Mszy Świętej w Szczecinie o godz. 21.00.
  2. We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszach Świętych o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 pobłogosławimy chleb i wodę.
  3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą w intencji nowennowych próśb i podziękowań zapraszamy w środę o godz. 18.00.
  4. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej /7.00, 12.00 lub 18.00/ z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele.
  5. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na Złoty Dzwon Niepodległości oraz regotyzację ściany północnej naszej katedry - BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
  6. Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, a zwłaszcza dzieciom, młodzieży i wszystkim pracownikom oświaty, wraz z całym zespołem katedralnym życzymy, by czas ferii zimowych zaowocował otwarciem serc na wszelki łaski dla ducha i ciała, których Pan Bóg pragnie Wam w tych dniach udzielić. Ks. Michałowi i ks. Maciejowi oraz dzieciom, młodzieży i dorosłym, wyruszającym dziś wieczorem w góry, życzymy wszelkich łask od Pana Boga oraz dobrego i szczęśliwego odpoczynku.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

„Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości odsłonięcia Pomnika poświęconego Męczennikom Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich, która odbędzie się 9 lutego br. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 10.00 w Kaplicy Głównej, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich ofiar, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Kolejna część uroczystości odsłonięcia Pomnika rozpocznie się o godz. 11.30 i będzie miała charakter uroczystości państwowej”.

 

Do wieczności odeszła w tym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty śp. Sabina Borecka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-02-02 23:39
Wszystkich rekordów: