Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 2 czerwca 2018 23:59 wyświetleń: 393

IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 03 czerwca 2018 r.


 

 


 

1.     Kalendarz liturgiczny: wtorek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa
i męczennika; piątek, 8 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

2.     Dziś obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. Tegoroczne hasło brzmi „Dziękujemy za niepodległość”. Po Mszach Świętych możemy wesprzeć ofiarami do puszek budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3.     Pamiętajmy w naszych modlitwach i w naszej wdzięczności o Księdzu Proboszczu, z racji przypadających dziś Jego urodzin.

4.   W dniach 1-3 czerwca odbywa się w Szczecinie VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.  Dziś
o godz. 10.30 w naszej Bazylice Archikatedralnej Msza Święta w intencji uczestników zjazdu oraz rodzin wielodzietnych, której przewodniczy Ks. Abp Metropolita Andrzeja Dzięgi

5.     Siostry Jadwiżanki zapraszają do Bazyliki Archikatedralnej od wtorku do czwartku w ramach Triduum przed wspomnieniem św. Jadwigi Królowej na Nieszpory Jadwigowe o godz. 17.00 oraz modlitwę po Mszy świętej przy relikwiach Świętej. W piątek pamiętajmy w modlitwie o Siostrach Jadwiżankach posługujących w naszej parafii.

6.     W środę zapraszamy na Mszę Świętą w intencjach próśb i podziękowań zanoszonych za  wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Podczas tej Eucharystii swój egzamin dyplomowy będzie zdawał student Akademii Sztuki, Bartosz Rozdeba. Po Mszy Świętej zapraszamy na koncert w wykonaniu p. Bartosza.

7.   Parafia Księży Chrystusowców zaprasza na odpust w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 8 czerwca. Uroczystości rozpoczną się Nieszporami o godz. 17.30 w kościele Ojców Jezuitów przy ul. Pocztowej. Następnie ulicami naszego miasta wyruszy procesja do Sanktuarium NSPJ, gdzie o 19.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Raymonda Burke`a. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie
o modlitwie za kapłanów.

8.   W piątek, z racji uroczystości NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.   Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

11.         Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, aby przeżywanie niedzieli, Dnia Pańskiego, umacniało w nas wiarę, że w każdej chwili naszego życia należymy do Chrystusa.

10.  Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne,
za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Ogłoszenie kurii biskupiej: „Parafia przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie zaprasza na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach od 11 do 22 czerwca br. Jej głównym celem jest udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem, podczas której zostaną poświęcone korony dla Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, znajdującego się w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

W programie pielgrzymki przewidziano zwiedzanie: Monachium, Wenecji, Pizy, Florencji, Asyżu, Cascii, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rzymu. Koszt pielgrzymki wynosi 3.400 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. prał. dr. Aleksandrem Ziejewskim, e-mail: a.ziejewski@kuria.pl, tel. 504 070 177. Szczegółowy program pielgrzymki jest zamieszczony w gablocie parafialnej.”

 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Alicja Gierczak. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-06-02 23:59
Wszystkich rekordów: