Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 kwietnia 10:24 wyświetleń: 405

NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 KWIETNIA 2019 r.


 


Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Po celebracji nocy Paschy Pana – nocy Jego przejścia ze śmierci do życia, nocy Jego zmartwychwstanie, nocy Jego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem, przez kolejne pięćdziesiąt dni, do Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii rozważać, jak Zmartwychwstały Pan, w sercach i świadomości pierwszych uczniów, buduje fundamenty swojego Kościoła, którym my dziś jesteśmy na mocy łaski Chrztu Świętego.

 

 1. Po nocnej Wigilii Paschalnej Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Uroczyste Nieszpory na zakończenie Triduum Paschalnego – dziś o godz. 19.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00.

 2. W Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Adoracja od 20.00. W tym dniu, modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

 3. Kolejne dni wielkanocnej oktawy Kościół przeżywa jako jeden dzień. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszach Świętych, które sprawujemy o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 4. Za Szczecin i Szczecinian, w nawiązaniu do lipcowych uroczystości św. Jakuba, modlić się będziemy w najbliższy czwartek, 25 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 5. Ks. Michał obchodził w Niedzielę Palmową 7. rocznicę święceń kapłańskich. Mszę Świętą dziękczynną, wraz z kolegami wyświęconymi w 2012 r., odprawi w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 6. 6.   Za tydzień, w II. Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Miłosierdzia Bożego, wszystkie Msze Święte, sprawowane wg. stałego planu niedzielnego, rozpoczynać będziemy koronką do Miłosierdzia Bożego. Ze względu na Marsz dla Życia, który wyrusza w tym dniu o godz. 15.00, nie będziemy w ty samym czasie modlić się w naszej katedrze, w Godzinie Miłosierdzi.      
  Nowenna do Miłosierdzia Bożego, w poszczególne dni wielkanocnej oktawy, o godz. 18.00.

 7. OGŁOSZENIE KURIALNE:            
  W niedzielę, 28 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będzie można składać przed rozpoczęciem Marszu przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.

 8. Za ofiary duchowe i materialne składane w tych dniach na potrzeby naszej parafii, na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz na cele charytatywne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

 9. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy pod adresem młodzieży i dorosłych, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wielkoduszne włączenie się w działania porządkowe, dekoracyjne, muzyczne oraz liturgiczne. Dziękujemy również za wszelkie zaangażowanie charytatywne na rzecz najuboższych z naszej parafii i naszego miasta. W imieniu wszystkich księży wielkie Bóg zapłać za dobroć serca, zaufanie, zrozumienie, modlitwę i życzenia wyrażane w tych dniach pod naszym adresem.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, dostojni Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzę, byśmy jako Kościół XXI w. z wiarą powtarzali: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Chrystus Żyje. Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Ostatnie słowo należy do Niego. Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Niech moc radości paschalnej sprawi w nas, że staniemy się autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana!


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : miesiąc temu
Wszystkich rekordów: