Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 marca 2018 20:00 wyświetleń: 654

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1 kwietnia 2018 r.


 


 

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Po celebracji nocy Paschy Pana – nocy Jego przejścia ze śmierci do życia, nocy Jego zmartwychwstanie, nocy Jego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem, przez kolejne pięćdziesiąt dni, do Zesłania Ducha Świętego, będziemy w liturgii rozważać, jak Zmartwychwstały Pan, w sercach i świadomości pierwszych uczniów, buduje fundamenty swojego Kościoła.

Dziś my, Kościół XXI w., z wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Ponieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, przemoc i nienawiść. Niech radość paschalna sprawi, że staniemy się autentycznymi świadkami Zmartwychwstałego Pana!

 

  1. 1.   W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte sprawujemy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00.
  2. Na Nieszpory zamykające Triduum Paschalne zapraszamy do katedry dziś o godz. 19.00.
  3. W Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. W tym dniu, modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  4. Dziś rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy. Kościół rozumie oktawę jako jeden wielki dzień świąteczny obchodzony jeszcze przez tydzień po samej uroczystości. Oktawa Wielkanocy jest najważniejszą spośród oktaw roku liturgicznego. Każdy jej dzień jest obchodzony w randze uroczystości, dlatego Oktawa ta znosi wszelkie posty, także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy codziennie na Mszę Świętą o godz. 7.00, 12.00 lub 18.00.
  5. W tym tygodniu przeżywamy również pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Chorych odwiedzimy w sobotę rano a wieczorem, różańcem o godz. 17.30, rozpoczniemy wieczór fatimski. Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się medytacja maryjna przed Najświętszym Sakramentem oraz zmiana różańcowych tajemnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i do włączenia się w misję modlitewną Żywego Różańca.
  6. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na Godzinę Miłosierdzia zapraszamy w tym dniu o godz. 15.00. Nowenną do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy w poszczególne dni Oktawy Wielkiejnocy o godz. 18.00.
  7. Za ofiary duchowe i materialne składane w tych dniach na potrzeby naszej parafii, na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz na cele charytatywne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy młodzieży i dorosłym za wielkodusznie włączenie się w przygotowanie Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Dziękujemy również za wszelkie zaangażowanie charytatywne na rzecz najuboższych z naszej parafii i naszego miasta.
  8. Wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, Jubilaci i Solenizanci, życzymy wraz z całym Zespołem Katedralnym, by Jezus Paschalny w naszej chrześcijańskiej świadomości zawsze zajmował pierwsze miejsce. Po Mszy Świętej, dla umocnienia więzi z Panem, możemy podejść do chrzcielnicy i uczynić znak krzyża wodą chrzcielną, odnawiając nasze paschalne przymierze z Chrystusem, oparte na Wiarze, Nadziei oraz Miłości.       

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Biuro parafialne po świętach będzie otwarte od środy.


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-03-31 20:00
Wszystkich rekordów: