Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 31 grudnia 2017 11:31 wyświetleń: 618

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA, 31 Grudnia 2017 r.


 


 

 1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu oraz ostatni dzień roku kalendarzowego. Podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego po Eucharystii o godz. 18.00, wyśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga Wysławiamy”.  Dziś nie będzie Mszy Świętej o godz. 21.00.
 2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli powinniśmy uczestniczyć we Mszy Świętej. Jutrzejsze Eucharystie będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.30.
 3. Jutro, za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, możemy uzyskać odpust zupełny.
 4. Na Noworoczny Koncert Kolęd, który wykona Szczeciński Chór Chłopięcy „Słowiki” i Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego, zapraszamy jutro o godz. 19.00. Koncert poprzedzi Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.
 5. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda, rozpocznie się w naszej parafii 2 stycznia 2018 r. Plan kolędy znajdziemy przy wyjściu z katedry. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00.
 6. W pierwszy czwartek stycznia będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek oddamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na cały, 2018 r. W pierwszą sobotę, zgodnie z prośbą Pani Fatimskiej dotyczącą pierwszych pięciu sobót miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30 oraz na Mszę Świętą o godz. 18.00 i medytację maryjną przed Najświętszym Sakramentem.    
  Wspólnoty Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym oraz Legion Maryi zapraszamy w tym dniu na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w starej kanonii o godz. 16.00.
 7. W sobotę 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Ponieważ jest to tzw. święto nakazane, Msze Święte sprawujemy w porządku niedzielnym. Z tej racji chorych odwiedzimy wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, 13 stycznia.
 8. Bóg zapłać za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne.
 9. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by Święta Rodzina wypraszała Wam wszelkie potrzebne łaski w całym 2018 r. Święta Rodzino – oddajemy się Tobie.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

  W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), 6 stycznia br. będziemy otaczać szczególną modlitwą obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście. W tym dniu zapraszamy wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do Bazyliki Archikatedralnej na uroczystą Mszę Świętą o godz. 9.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

  W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., odbędzie się również VIII Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Al. Papieża Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon „Dzieciątku Jezus”. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie rodziców z dziećmi. Przed rozpoczęciem Orszaku na placu Armii Krajowej będą zbierane pieluszki, jako symboliczny dar serca dla Nowonarodzonego Jezusa, które organizatorzy przekażą potrzebującym rodzinom.

  Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w wyjątkowym, charytatywnym koncercie kolęd z różnych stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Szczegóły znajdziemy na plakatach.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2017-12-31 11:31
Wszystkich rekordów: