Ogłoszenia Duszpasterskie 7 stycznia 2018 18:20 wyświetleń: 409

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO II NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA, 7 Stycznia 2018 r.


 


 

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg Ojciec potwierdził, że jest On Jego Synem umiłowanym, kończy czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. W polskiej tradycji śpiewanie kolęd przedłużamy jednak do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
  2. Na kolędowanie dzieci szkolnych i przedszkolnych zapraszamy dziś o godz. 13.30.
  3. Na Jasełka w wykonaniu dzieci z Drogi Neokatechumenalnej, zapraszamy dziś o godz. 15.00.
  4. W naszej parafii trwa duszpasterska wizyta kolędowa. Plan kolędy znajdziemy na stolikach oraz w gablotach parafialnych i na stronie internetowej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.00. Jeśli z jakiejś przyczyny wizyta duszpasterska nie odbyła się lub nie może odbyć się w ustalonym terminie, możemy umówić inny dogodny termin duszpasterskiej wizyty kolędowej.
  5. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła, który powszechnie uznawany jest w Kościele za patrona spraw trudnych.  
  6. Jerycho różańcowe zaprasza do całodobowej modlitwy na różańcu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwę rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00 w przyszłą niedzielę, 14 stycznia.
  7. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne oraz z okazji kolędy, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę, by słowa samego Boga Ojca wypowiedziane do Jezusa «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie», były przyjęte przez nas jako nieodwołalna obietnica Tego, który w Chrystusie czyni nas swoimi przybranymi dziećmi.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

  Duszpasterstwo Ludzi Morza zaprasza na Mszę Świętą w 25. rocznicę katastrofy promu MF Jan Heweliusz, w której zginęło 55 osób. Liturgia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 18.00, w kościele „Morskim” pw. św. Jana Ewangelisty (Księża Pallotyni), przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

  Papieskie dzieła misyjne naszej Archidiecezji realizują kolejny projekt misyjny: „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. W styczniu rozpoczyna się w Kenii nowy rok szkolny. W kenijskiej szkole, którą jako diecezja wspomagamy, uczy się 600 uczniów, z czego 193 jest objętych przez nas projektem „Adopcja na odległość”. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin zagrożonych głodem i analfabetyzmem. Chcemy Państwa zaprosić w tej akcji misyjnej do przekazania szkolnych piórników wyposażonych w kredki, mazaki i kolorowego lizaka, które grupa kilku księży i osób świeckich zawiezie do Kipsing w lutym br. W parafiach zbiórka piórników odbędzie się w niedziele: 14 i 21 stycznia. Patronat nad projektem objął J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, a patronat medialny: TVP Szczecin oraz Radio Szczecin.

W tym pierwszym tygodniu nowego roku do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: śp. Zbigniew Szydłowski oraz śp. Eugeniusz Narloch. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-01-07 18:20
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: