Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 24 czerwca 2018 09:12 wyświetleń: 423

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA, 24_czerwca_2018 r.


 

 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.

 

1.   Św. Jan Chrzciciel, którego narodziny dziś obchodzimy, patron ks. Biskupa Jana i naszego ks. Proboszcza Seniora, był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu.        
Ks. Jan Kazieczko Mszę Świętą imieninową oraz z okazji 49. rocznicy Święceń Kapłańskich odprawi w katedrze dziś o godz. 18.00.

2.   Odnowę w Duchu Świętym, Żywy Różaniec, Legion Maryi zapraszamy jutro na uroczyste podsumowanie roku formacyjnego. Plan spotkania: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – 17.30; Msza Święta – 18.00; spotkanie wspólnotowe – po Eucharystii.

3.   46. rocznicę powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będziemy obchodzić w naszej katedrze, w najbliższy czwartek /28 czerwca/ o godz. 18.00. Uroczystą Mszę Świętą rocznicową, podczas której zostaną wręczone Krzyże Zasługi osobom zasłużonym dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego, odprawi ks. Arcybiskupa Metropolita Andrzej Dzięga.

4.   W piątek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą i ofiarami, składanymi w tym dniu na tacę, wspieramy dzieła ewangelizacyjne Stolicy Apostolskiej. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.   Do wieczności odszedł śp. prof. Seweryn Wiechowski, kardiochirurg, były rektor Pomorskiej Akademii Medycznej, działacz pierwszej „Solidarności”. Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa zostanie odprawiona w naszej katedrze, w najbliższy piątek /29 czerwca/ o godz. 12.00. Osoby, które w tym dniu o tej godzinie zamówiły intencję mszalną, prosimy o kontakt.

6.   W najbliższą sobotę, 30 czerwca o godz. 10.00, ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli Święceń Kapłańskich pięciu diakonom naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Wśród nich jest diakon z naszej katedralnej wspólnoty, Paweł Górzyński.

7.   Ksiądz Neoprezbiter Paweł Górzyński Prymicyjną Mszę Świętą odprawi w przyszłą niedzielę /1 lipca/ o godz. 12.00. Uroczystości prymicyjne rozpoczniemy o godz. 11.00 w domu Księdza Prymicjanta /ul. Zygmunta Starego 2/. Po przejściu do katedry /ok. 11.30/ rozpocznie się powitalna liturgia wstępna. O godz. 12.00 ks. Paweł rozpocznie samodzielną celebrację pierwszej w swoim życiu Mszy Świętej po której udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.   

8.   Wakacyjną akcję CARITAS /kolonie dla dzieci z ubogich środowisk/ możemy wesprzeć ofiarami do puszek po Mszy Świętej również i dziś /24 czerwca/. Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wsparcie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.

9.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy w świetle dzisiejszej Ewangelii uświadomili sobie, że każda sekunda życia jest łaską, która zaprasza nas do wdzięczności i zachwytu wobec Stwórcy: „Jaki to cud, że żyję. Dziękuję Ci, Boże”.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

INFORMACJE DODATKOWE:

Wczoraj rozpoczął się w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę /30 czerwca/ o godz. 20.00.

Biuro parafialne w okresie wakacyjnym  będzie otwarte we wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych zapraszamy codziennie po Mszach Świętych lub o innej dogodnej porze.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-06-24 09:12
Wszystkich rekordów: