Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 25 sierpnia 2018 18:09 wyświetleń: 559

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 26_sierpnia_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.

28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.

29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

 

DEKRET KSIĘDZA ARCYBISKUPA:

Przewielebny Ksiądz mgr Maciej WAGNER. Kierując się troską duszpasterską o Lud Boży powierzony mojej pieczy, z dniem 25 sierpnia 2018 r. zwalniam Przewielebnego Księdza z obowiązków wikariusza Parafii pw. Św. Klary w Dobrej Nowogardzkiej i jednocześnie mianuję wikariuszem Parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie.

 

Wraz z całym zespołem duszpasterskim oraz w imieniu wszystkich parafian witamy wśród nas Księdza Macieja i życzymy owocnej posługi duszpasterskiej w naszej katedralnej wspólnocie.

 

1.        Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb i podziękowań.

2.        Chorych odwiedzimy z posługą duszpasterską w najbliższą sobotę, 1 września, w godzinach porannych.

3.        Kończymy tegoroczny, XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na ostatni w tym roku koncert serdecznie zapraszamy do naszej katedry w sobotę, 1 września, o godz. 20.00.    
Msza Święta dziękczynna w intencji organizatorów, wykonawców oraz uczestników Festiwalu zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

4.        Wraz z parafią Św. Jana Chrzciciela zapraszamy na archidiecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę. Termin: 27 – 29 września 2018 r. Trasa: Szczecin, Oświęcim, Wadowice (obiadokolacja i nocleg oraz śniadanie), Kalwaria Zebrzydowska, Częstochowa i powrót do Szczecina. Koszt pielgrzymki: 350 zł. Zgłoszenia: w zakrystii lub biurze parafialnym.

5.        Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy oraz zapewniamy o pamięci w modlitwie.

6.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym katedralnym zespołem duszpasterskim życzę, byśmy przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny i za Jej przykładem otworzyli nasze serca na całkowite zaufanie Panu Bogu.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:  śp. Lidię KOTNIEWICZ, Witolda ŁAZARA, Janinę ULAS, Konrada GRZYWNIAKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-08-25 18:09
Wszystkich rekordów: