Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 26 maja 2018 22:53 wyświetleń: 587

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 27 maja 2018 r.


 

 


Ojcze – bądź wola Twoja * Jezu – ufamy Tobie * Duchu Święty – przyjdź i prowadź nas.

 

1.   Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii odbędzie się Pierwsza Komunia Święta o godz. 10.00 oraz Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12.00.

2.   W środę, 30 maja, obchodzimy Uroczystość Poświęcenia naszej Bazyliki Archikatedralnej.

3.   OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ:        
Zapraszamy na obchody Uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina w najbliższy czwartek 31 maja br., które będą przebiegać według następującego porządku:       
- godz. 9.00 - główna Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman;       
- godz. 10.00 - rozpoczęcie procesji eucharystycznej z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi;
- ok. godz. 12.00 - po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a szczególnie duchowieństwo, osoby konsekrowane, delegacje zakładów pracy, szkół, uczelni, rzemiosła, wspólnot i stowarzyszeń ze sztandarami”.

4.   W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, w dzień Bożego Ciała, będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00 i podczas ostatniej w tym dniu Mszy Świętej. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi w nabożeństwie fatimskim: 17.30 – nabożeństwo czerwcowe i różaniec; 18.00 – Msza Święta z rozważaniem maryjnym. Chorych odwiedzimy w sobotę, w godzinach porannych.

5.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy do czwartku. Od piątku rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

6.   W naszej wspólnocie witamy ponownie ks. Wojciecha Chuchałę, który powrócił do nas po prawie półrocznej przerwie. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Wojciecha i wszystkich katedralnych duszpasterzy.

8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę wewnętrznego przeświadczenia, że jesteśmy powołani do uczestnictwa w wewnętrznej miłości i jedności Trójcy Przenajświętszej.

7.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę wspierać będziemy ofiarami do puszek budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Ogłoszenie kurii biskupiej: „Parafia przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie zaprasza na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach od 11 do 22 czerwca br. Jej głównym celem jest udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem, podczas której zostaną poświęcone korony dla Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, znajdującego się w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie.

W programie pielgrzymki przewidziano zwiedzanie: Monachium, Wenecji, Pizy, Florencji, Asyżu, Cascii, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Rzymu. Koszt pielgrzymki wynosi 3.400 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. prał. dr. Aleksandrem Ziejewskim, e-mail: a.ziejewski@kuria.pl, tel. 504 070 177. Szczegółowy program pielgrzymki jest zamieszczony w gablocie parafialnej.”

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Andrzej Naumowicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-05-26 22:53
Wszystkich rekordów: