Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 19 maja 2018 22:04 wyświetleń: 400

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 20 maja 2018 r.


 

 


1.   Wydarzenie Zesłania Ducha Świętego to dzień narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.   
Dzisiaj młodzież i starsi przyjmą w naszej katedrze Sakrament Bierzmowania, którego udzieli ks. Biskup Henryk Wejman o godz. 16.00.       
Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas wielkanocnej Komunii Świętej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do Sakramentu Pojednania i Eucharystii, aby otworzyli swe serca przed zmartwychwstałym Panem.

2.   Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Z tej racji Kuria Biskupia kieruje do nas swój komunikat:„W poniedziałek, 21 maja br., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się ewangelizacja na ulicach i adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym”.

3.   Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlimy się w katedrze każdego 22-go dnia miesiąca /najbliższy wtorek/ natomiast do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę. Podczas nabożeństw majowych /we wtorek i w środę/ będziemy przedstawiać Panu Bogu modlitewne wołania zanoszone za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i Matki Pana Jezusa. W te dni wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencji naszych próśb i podziękowań.

4.   W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.   W sobotę, 26 maja, zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.   
W tym dniu patronuje nam św. Filip Nereusz (+1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem w swoich czasach nowe formy duszpasterstwa.

6.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

7.   W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii katedralnej odbędzie się Pierwsza Komunia Święta o godz. 10.00 /nie ma Mszy Świętej o godz. 10.30!!!/ oraz Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 12.00.

9.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę otwartości i wrażliwości na wszystkie natchnienia Ducha Świętego, przez które Pan Bóg nieustannie zaprasza do życia zgodnego z Jego wolą.            
A Jego wola to MIŁOŚĆ, która chce realizować się w naszym życiu.

8.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.     

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Teresa Alicja Bal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-05-19 22:04
Wszystkich rekordów: