Ogłoszenia Duszpasterskie 29 kwietnia 2018 00:30 wyświetleń: 510

V NIEDZIELA WIELKANOCNA, 29 kwietnia 2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 1 V - św. Józef, rzemieślnik; 2 V - św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła; 4 V - św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

 

1.   Dzisiaj obchodzimy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, przypadający w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau /73. rocznica/. O kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej, pamiętajmy w naszej modlitwie.

2.   Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Katedralna majówki przed Najświętszym Sakramentem - codziennie o godz. 17.30.

3.   W najbliższą środę, 2 maja, obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na wspólną modlitwę mieszkańców Szczecina, w ramach miejskich obchodów Święta Flagi Narodowej, jesteśmy zaproszeni na Jasne Błonia przy pomniku Czynu Polaków, 2 maja br. o godz. 12.00. Natomiast 3 maja, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski /w najbliższy czwartek/, Ksiądz Biskup Henryk Wejman odprawi Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ul. Królowej Korony Polskiej, o godz. 10.00. Po Eucharystii zaproszeni jesteśmy do modlitwy  przy pomniku Czynu Polaków na godz. 12.00.

4.   W uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, 3 maja, Msze Święte w katedrze będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.3, 12.00, 18.00 i 21.00. W tym dniu, z racji pierwszego czwartku miesiąca, będziemy modlić się także o nowe powołania do służby Bogu i ludziom w Kościele, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00.

5.   W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata oraz pierwsza sobota miesiąca, którą przeżywamy w duchu fatimskim, by uczcić Niepokalane Serca Maryi: godz. 17.30 – nabożeństwo majowe, cząstka różańca oraz Msza Święta z rozważaniem maryjnym w intencji wspólnoty różańcowej naszej parafii. Zapraszamy nie tylko te osoby, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę rano. Sakrament Pojednania w tym tygodniu podczas wszystkich Mszy Świętych i nabożeństw.

6.   Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne. Sprawy pilne możemy zgłaszać w sekretariacie katedralnym /dawna apteka/ lub po Mszy Świętej południowej oraz wieczornej.

7.   KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ: 7.1 CZUWANIE DLA MATURZYSTÓW - W niedzielę, 29 kwietnia br., Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie zaprasza młodzież maturalną na modlitwę i indywidualne błogosławieństwo przed egzaminem dojrzałości. Początek - Msza Święta o godz. 19.00. 7.2 ROCZNICE ŚMIERCI KSIĘŻY ARCYBISKUPÓW - W niedzielę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 11. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a we wtorek, 1 maja br., 8. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do katedry na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy o godz. 18.00. 7.3 KONCERT CHARYTATYWNY - Hospicjum stacjonarne św. Jana Ewangelisty w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w Hali Netto Arena w Szczecinie, 12 maja br. Bilety na koncert - będące cegiełkami, za które zostaną zakupione nowe łóżka dla pacjentów hospicjum - można nabyć przez strony internetowe, a także w punkcie obsługi klienta na terenie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

8.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za 1% podatku na stowarzyszenie „Katedra”, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.

9.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym, życzę, aby dzisiejsze słowa Pana - „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” - zachęcały nas do jeszcze większego zaufania Jezusowi.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 
utworzono : 2018-04-29 00:30
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: