Ogłoszenia Duszpasterskie 6 lutego 2018 08:39 wyświetleń: 407

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 lutego 2018 r.


 


W dzisiejszej Ewangelii zobaczyliśmy Jezusa w trzech scenach. Po pierwsze - widzimy Jezusa uzdrawiającego, następnie - Jezusa modlącego się na pustyni nad ranem, i wreszcie - Jezusa, który odszukany przez uczniów zaprasza ich do pójścia z Nim do innych, by mógł nauczać. Prośmy Ducha Świętego, by pomógł nam naśladować Jezusa w działaniu i modlitwie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

  1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
  2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła, który powszechnie uznawany jest w Kościele za patrona spraw trudnych.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Po każdej Mszy Świętej, osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej, mogą przyjąć Sakrament Chorych. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.
  4. Za dobroć serca i zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne oraz misyjne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  5. Wszystkim Wam drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci tego tygodnia, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę ufnej otwartości serc na natchnienia Ducha Świętego, który pragnie nauczyć nas naśladowania Jezusa w modlitwie i działaniu.
Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Ogłoszenie rektora awsd w Szczecinie
dotyczące kandydata do święceń wyższych (kan. 1043, 1051§2).

Paweł GÓRZYŃSKI, syn Tadeusza, alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu diakona. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń diakonatu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucenie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-02-06 08:39
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: