Ogłoszenia Duszpasterskie 6 maja 2018 19:27 wyświetleń: 357

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 6 maja 2018 r.


 


Jezus zdradza mi dziś swój sekret przyjaźni: umiłował mnie miłością, jakiej doświadcza od Ojca. Miłość, jaką żywi do mnie, jest po ludzku niewyobrażalna. Nie jestem w stanie jej zgłębić. On sam będzie mi ją codziennie odkrywał, jeśli trwać będę w Jego miłości.

 

1.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

2.   Uroczystość św. Stanisława (ok. 1030-1079), biskupa i męczennika patrona Polski, biskupa krakowskiego, patrona chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennika, przypada w najbliższy wtorek, 8 maja.

3.   Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się co tydzień, w środy, o godz. 18.00. W tym tygodniu również, z racji drugiego czwartku miesiąca, zanosimy do Pana Boga nasze modlitw za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza. W te dni, w środę i czwartek, wieczorne Msze Święte będą sprawowane w intencjach próśb i podziękowań przedstawianych Panu Bogu przez Maryję, Matkę Pana Jezusa oraz Jego Apostoła, który powszechnie uznawany jest w Kościele za patrona spraw trudnych.

4.   Nowennę do Ducha Świętego, jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt – Pięćdziesiątnicy Paschalnej, rozpoczynamy w najbliższy piątek. Zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament 20 maja o godz. 16.00, do wspólnego, dziewięciodniowego wołania o dary Ducha Świętego, podczas wieczornych liturgii w katedrze.

5.   Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzić będziemy w następną niedzielę.

6.   KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ: KONCERT CHARYTATYWNY - Hospicjum stacjonarne św. Jana Ewangelisty w Szczecinie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się w Hali Netto Arena w Szczecinie, 12 maja br. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie.

8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by zaproszenie Pana do trwania w Jego miłości, na które odpowiadamy poprzez zasłuchanie w Słowo Boże oraz więź z Nim w Sakramentach, pomagało nam głębiej rozumieć godność i wartość nas samych, i uzdalniało do niesienia tej miłości innym.

7.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-05-06 19:27
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: