Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 16 lutego 13:41 wyświetleń: 265

VI Niedziela Zwykła – 17_lutego_2019 r.


 


W tym tygodniu patronują nam:

  • Ø 22 II /piątek/ – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła;
  • Ø 23 II /sobota/ – święty Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.

 

  1. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą w intencji nowennowych próśb i podziękowań zapraszamy w środę o godz. 18.00.
  2. Spotkanie Wspólnot Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Legionu Maryi odbędzie się w najbliższą środę (3. środa miesiąca) po Mszy Świętej wieczornej w starej kanonii.
  3. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy w najbliższy piątek (22. dzień miesiąca) o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta, jak zawsze, jest sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań. W tym dniu, z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, będziemy również pamiętać w naszej modlitwie o Papieżu Franciszku oraz emerytowanym Biskupie Rzymu Benedykcie XVI.
  4. Na nabożeństwo do patrona naszej szczecińskiej katedry, św. Jakuba Apostoła oraz na Mszę Świętą w intencji Szczecina i Szczecinian, zapraszamy w przyszły poniedziałek, 25 lutego, o godz. 18.00.
  5. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na Złoty Dzwon Niepodległości oraz regotyzację ściany północnej naszej katedry - BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
  6. Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy wszyscy otworzyli nasze umysły i serca na usłyszane dziś w Ewangelii Chrystusowe błogosławieństwa. Niech to słowo Pana uzdalnia nas do zaufania Jezusowi w każdej sytuacji, radosnej czy smutnej, oraz przyjmowania od Niego życia pełnego owoców miłości poprzez zasłuchanie w Słowo Boże i celebrację Paschy, zwłaszcza w Sakramencie Eucharystii i Sakramencie Pokuty.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

W sobotę 23. lutego 2019 r. o godz. 12.00 przy Grobie Dzieci Utraconych na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach odbędzie się pogrzeb dziesięciorga Dzieci Utraconych, których ciała zostały przekazane od września ub. roku w szpitalu w Policach do zbiorowego pochówku. Do wzięcia udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy osoby dotknięte żałobą z powodu utraty dzieci przed narodzeniem, rodziców dzieci martwo urodzonych i wszystkich, którym bliski jest temat szacunku wobec najmniejszych naszych braci i sióstr.

 

Do wieczności odeszli w tym tygodniu śp. Józef LASOŃ i śp. Marek ZABŁUDOWSKI.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-02-16 13:41
Wszystkich rekordów: