Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 23 lutego 22:51 wyświetleń: 316

VII Niedziela Zwykła – 24_lutego_2019 r.


 


  1. Na nabożeństwo do patrona naszej szczecińskiej katedry, św. Jakuba Apostoła oraz na Mszę Świętą w intencji Szczecina i Szczecinian, zapraszamy jutro o godz. 18.00, z racji 25. dnia miesiąca.
  2. O rychłą beatyfikację dla Sługi Bożego Ks. Franciszka BLACHNICKIEGO, założyciela Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła, będziemy modlić się w najbliższą środę, 27 lutego, podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy Świętej o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu obchodzimy czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwszą sobotę. W czwartkowy wieczór, na Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie Godziny Świętej, naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W pierwszy piątek, po Mszy Świętej wieczornej, odbędzie się nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę, zgodnie z fatimskim orędziem, zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, natomiast po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z medytacją maryjną przed Najświętszym Sakramentem oraz spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Okazja do spowiedzi świętej w tym tygodniu według stałego planu: w tygodniu – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45, od 17.00 do 18.45; w niedziele – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 20.00 do zakończenia ostatniej niedzielnej Mszy Świętej w Szczecinie, rozpoczynającej się o 21.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w sobotę w godzinach porannych.
  4. Sakrament święceń w stopniu diakona zostanie udzielony trzem klerykom naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w najbliższą sobotę, 2 marca, o godz. 10.00. Diakoni będą pomagać biskupowi i jego prezbiterom w posłudze słowa, ołtarza i miłości, okazując się sługami wszystkich. Będą głosić Ewangelię, przygotowywać Ofiarę Eucharystyczną i rozdzielać wiernym Ciało i Krew Pańską. Będą mogli także głosić kazania i przekazywać Bożą naukę, przewodniczyć modlitwom, udzielać chrztu św., a także asystować przy zawieraniu związków małżeńskich oraz je błogosławić. Będą także nosić Wiatyk do ciężko chorych i przewodniczyć obrzędom pogrzebu. Życzymy Braciom Diakonom, by przez te święcenia zbliżyli się do Jezusa Chrystusa - Najwyższego Kapłana i z Niego czerpali swe siły i zdolności, na Nim budując swoje życie, a służąc braciom, odnajdywali w każdym oblicze samego Boga.
  5. W przyszłą niedzielę, w przeddzień uroczystości św. Kazimierza, będziemy wspólnie modlić się z gośćmi z Wilna, na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  6. Dziękujemy za dobroć serc, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na Złoty Dzwon Niepodległości oraz regotyzację ściany północnej naszej katedry - BÓG ZAPŁAĆ. Wszystkich zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie.
  7. Gościom i Parafianom oraz Jubilatom i Solenizantom, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy poprze otwartość na Pana Boga, w Słowie i Sakramentach, pozwalali Duchowi Świętemu uzdalniać nasze serca do coraz większej miłości, nawet naszych nieprzyjaciół.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 Do wieczności odeszli w tym tygodniu: ksiądz naszej archidiecezji, proboszcz parafii Rosiny – śp. ks. Ryszard Krauze,  śp. Irena KORNIAK oraz śp. Maria SIKORA.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2019-02-23 22:51
Wszystkich rekordów: