Ogłoszenia Duszpasterskie 12 maja 2018 22:09 wyświetleń: 419

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 13 maja 2018 r.


 

 


Wspominamy dzisiaj Wniebowstąpienie - dzień, w którym Jezus po raz ostatni spotkał się ze swymi uczniami. Rozstanie to okazja, aby podkreślić to, co najważniejsze. Co w tej sytuacji mówi Jezus do swoich uczniów? „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”! Staje się jasne, że spotkanie z Jezusem nie może pozostać prywatną sprawą uczniów. Mają iść i dzielić się ze wszystkimi - tym, czego doświadczyli.

„Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony” Przyjęcie Jezusa i Jego Miłości otwiera niebo. Ci, którzy uwierzą, mogą czynić wielkie rzeczy - uzdrawiać, nieść nadzieję, wyprowadzać dobro ze zła.

Bóg może działać dzięki ludziom, którzy idą w  świat, by opowiadać o Jego Miłości i tę Miłość wcielać w życie.

Por: www.modlitwawdrodze.pl

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

1.   W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie trwała do soboty, 19 maja. W przyszłą niedzielę, 20 maja, w dniu Pięćdziesiątnicy Paschalnej - Zesłania Ducha Świętego, ks. biskup Henryk Wejman udzieli w naszej katedrze Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym, podczas Mszy Świętej o godz. 16.00. Kandydatów do bierzmowania oraz wszystkich, zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa majowe i wieczorne Msze Święte, by wspólnie wołać dla nas o dary Ducha Świętego.

2.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

3.   Jerycho różańcowe rozpocznie się jutro, w poniedziałek 14 maja, Mszą Świętą o godz. 18.00.

4.   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę podczas nabożeństwa majowego. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb i podziękowań.

5.   Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga obchodzi w środę święto swojego patrona, św. Andrzeja Boboli. Mszę Świętą imieninową Dostojny Solenizant odprawi w tym dniu w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie o godz. 10.00. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy z naszym Pasterzem. Pamiętajmy również o Księdzu Arcybiskupie w osobistej modlitwie.

6.   OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „W poniedziałek, 21 maja br., w Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odbędzie się ewangelizacja na ulicach i adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona świadectwami i Apelem Maryjnym”.

8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę wielkiego pragnienia nieba.

7.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.     

Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Zachodniopomorskiego za wsparcia regotyzacji ściany północnej katedry funduszami unijnymi, sfinalizowane podpisaniem z Panem Marszałkiem umowy finansowania w miniony piątek. Te fundusze to ok. ¼ całości inwestycji. Staramy się również o środki z innych źródeł i prosimy o modlitwę. Zapewniamy również o naszej stałej pamięci przed Panem Bogiem w modlitwie.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-05-12 22:09
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: