Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 9 czerwca 2018 22:47 wyświetleń: 432

X NIEDZIELA ZWYKŁA, 10_czerwca_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

1.   WAŻNE OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE NAJBLIŻSZEJ ŚRODY I NAJBLIŻSZEJ SOBOTY !!!        
Nie będzie Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 w najbliższą środę /13 czerwca/ i w najbliższą sobotę /16 czerwca/
z racji na wydarzenia towarzyszące Światowym Dniom Morza.Na nabożeństwa czerwcowe w te dni zapraszamy o godz. 11.30. W pozostałe dni tygodnia /poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek/ program nabożeństw i Mszy Świętych nie ulega zmianie /Msze Święte - 7.00, 12.00, 18.00, nabożeństwa czerwcowe - 17.30/.

2.   Jutro, 11 czerwca, obchodzimy 31. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie. W tym dniu nasz ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga obchodzi 41. rocznicę święceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Arcybiskupie.

3.   Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 11.30. Msza Święta o godz. 12.00 będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb i podziękowań.

4.   Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza modlić się będziemy w czwartek /drugi czwartek miesiąca/ podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga za przyczyną św. Judy Tadeusza.

5.   Wakacyjną akcję CARITAS /kolonie dla dzieci z ubogich środowisk/ będziemy mogli wesprzeć za tydzień, 17 czerwca, ofiarami do puszek.

7.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by wołanie Pana Boga „gdzie jesteś” przypominało nam Jego bezgraniczną i bezinteresowną miłość, na którą otwieramy się słuchając Słowa Bożego, i którą przyjmujemy w znakach sakramentalnych.

6.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

Ogłoszenie kurii biskupiej: „Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w ramach spotkania Rodziny Radia Maryja, która będzie transmitowana w Telewizji TRWAM. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 czerwca br. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. Świętego Ducha w Szczecinie. Następnie od godz. 21.30 na antenie Radia Maryja będzie transmitowany ze Szczecina program Rozmowy Niedokończone na temat „Przez Maryję do zwycięstwa”. W gablocie został zamieszczony szczegółowy program”.

 

OGŁOSZENIE REKTORA AWSD W SZCZECINIE: Diakon Paweł GÓRZYŃSKI, syn Tadeusza, alumn Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbitera. Kandydata poleca się modlitwie wiernych. Kto by wiedział o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym księdza proboszcza, przy czym należy pamiętać, że rzucanie niesłusznych posądzeń lub podejrzeń jest grzechem ciężkim.

 

W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty śp. Kazimierz Lofta. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-06-09 22:47
Wszystkich rekordów: