Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 17 czerwca 2018 13:37 wyświetleń: 362

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 17_czerwca_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

 

1.   Międzynarodowy Festiwal Chóralny – Szczecin 2018, organizowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie, zaprasza dziś do naszej katedry na koncert finałowy o godz. 16.00.

2.   Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb i podziękowań. Wspólnotę Żywego Różańca, Legion Maryi, Odnowę w Duchu Świętym oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy w tym dniu na spotkanie filmowe po Mszy Świętej wieczornej.

3.   Zbliża się koniec roku szkolnego. W najbliższy piątek, 22 czerwca o godz. 8.00, na Mszę Świętą dziękczynną z prośbą o Boże bł. na wakacje zapraszamy do katedry dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty.

4.   Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy w piątek /dwudziesty drugi dzień miesiąca/ podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30. Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Pana Boga za przyczyną naszego Papieża.

5.   Zbliża się XI Festiwal Organowy w naszej katedrze. Na koncert inauguracyjny zapraszamy w najbliższą sobotę, 23 czerwca, o godz. 20.00.

6.   Ks. Proboszcz Senior Jan Kazieczko w przyszłą niedzielę odprawi w katedrze Mszę Świętą imieninową o godz. 18.00.

7.   Wakacyjną akcję CARITAS /kolonie dla dzieci z ubogich środowisk/ możemy wesprzeć dziś, 17 czerwca, ofiarami do puszek po Mszy Świętej.

9.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, by dzisiejsze zapewnienie Jezusa, że wierność w małym przyniesie wielkie owoce, pomogło nam pokonywać duchowe skąpstwo, które jest główną przyczyną małych plonów.

8.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii oraz dzieła ogólnokościelne, za wspieranie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.

 

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Ogłoszenie kurii biskupiej:

A.  „Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w ramach spotkania Rodziny Radia Maryja, która będzie transmitowana w Telewizji TRWAM. Odbędzie się ona w poniedziałek, 18 czerwca br. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Ewangelisty przy ul. Świętego Ducha w Szczecinie. Następnie od godz. 21.30 na antenie Radia Maryja będzie transmitowany ze Szczecina program Rozmowy Niedokończone na temat „Przez Maryję do zwycięstwa”. W gablocie został zamieszczony szczegółowy program”.

B.  „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 46. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Podczas tej liturgii zostanie wręczony zasłużonym osobom Krzyż Zasługi dla Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego”.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-06-17 13:37
Wszystkich rekordów: