Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 30 czerwca 2018 22:56 wyświetleń: 371

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01_lipca_2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (+1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.

 

  1. 1.   Wczoraj ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzielił Święceń Kapłańskich pięciu diakonom naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Wśród nich jest Ksiądz Neoprezbiter Paweł Górzyński, który Prymicyjną Mszę Świętą odprawi dziś /1 lipca/ o godz. 12.00. Uroczystości prymicyjne rozpoczniemy o godz. 11.00 w domu Księdza Prymicjanta /ul. Zygmunta Starego 2/. Po przejściu do katedry /ok. 11.30/ rozpocznie się powitalna liturgia wstępna. O godz. 12.00 ks. Paweł rozpocznie samodzielną celebrację pierwszej w swoim życiu Mszy Świętej po której udzieli nam wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.
  2. 2.   Lipiec w tradycji Kościoła poświęcony jest czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.   
  3. 3.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Lipcową pierwszą sobotę /fatimską/ rozpoczniemy, tak jak zawsze, różańcem - godz. 17.30.
  4. 4.   Trwa w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy w sobotę /7 lipca/ o godz. 20.00.
  5. 5.   Biuro parafialne w okresie wakacyjnym  będzie otwarte we wtorki i czwartki od godz. 11.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych zapraszamy codziennie po Mszach Świętych lub o innej dogodnej porze.
  6. 6.   Chorych w lipcu i sierpniu odwiedzamy tylko po indywidualnym uzgodnieniu z księdzem.
  7. 7.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz dzieła ogólnokościelne, za wsparcie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.
  8. 8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy w świetle dzisiejszej Ewangelii uświadomili sobie, że Jezus, który kiedyś spotkał na swojej drodze Jaira oraz kobietę cierpiącą na upływ krwi, dziś przechodzi obok nas.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:  „W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu”.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy z naszej katedry:
śp. Mariannę KUBERA, śp. Teresę GUTOWSKĄ, śp. prof. Seweryna WIECHOWSKIEGO. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2018-06-30 22:56
Wszystkich rekordów: