Ogłoszenia Duszpasterskie 7 lipca 2018 23:37 wyświetleń: 394

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 8_lipca_2018 r.


 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: *11 VII – św. Benedykt /+547/, ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy; *12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu /+1009/, niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik; *13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt /X-XI w./, polscy asceci, pustelnicy.

 

1.   Na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jak co tydzień, zapraszamy w środę o godz. 18.00. Za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza modlić się będziemy w czwartek, z racji drugiego czwartku miesiąca, również o godz. 18.00. Wieczorne Msze Święte w te dni będą sprawowane w intencji składanych przez nas próśb i podziękowań.

2.   Terminy otwarcia biura parafialnego w okresie wakacyjnym: wtorki i czwartki – od godz. 11.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do 17.30. W sprawach nagłych i pilnych zapraszamy codziennie po Mszach Świętych lub o innej porze oraz do sekretariatu katedralnego.

3.   Kolejny koncert XI Międzynarodowego Festiwalu Organowego odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 lipca, o godz. 20.00. Wykonawcy: Michał Kocot – organy; Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna; Katarzyna Duda – skrzypce; Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent.

4.   W tym roku przypada 85. rocznica śmierci Dariusa i Girenasa, litewskich lotników, którzy zginęli w katastrofie lotniczej na naszej zachodniopomorskiej ziem, 17 lipca 1933 r. Mszę Świętą w intencji tragicznie zmarłych bohaterów Litwy, w której będzie uczestniczyć oficjalna delegacja rządowa Litwy i Polski, będzie sprawował J. E. Ks. Abp Andrzej Dzięga, w naszej katedrze, przyszłą niedzielę 15 lipca, o godz. 9.00.   
/trasa przelotu Dariusa i Girenasa: Nowy Jork - Kowno; miejsce katastrofy: Pszczelnik koło Myśliborza; dystans: w miejscu katastrofy mieli za sobą 6411 kilometrów/

5.   Na Prymicyjną Mszę Świętą ks. Łukasza Palucha, który posługiwał pośród nas w ramach praktyki duszpasterskiej, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 15 lipca, o godz. 12.00.

6.   Katedralny Odpust Św. Jakuba Apostoła, jak co roku, odbędzie się 25 lipca. Uroczystości poprzedzą: 1. Jarmark Jakubowy /20 - 22 lipca, piątek - niedziela/, którego organizatorem jest Fundacja Dzieło Św. Jakuba oraz ks. Maciej Pliszka, Prezes Fundacji; 2.Rekolekcje Jakubowe /22 - 24 lipca, niedziela - wtorek/, które wygłosi ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus oddział w Szczecinie.  

7.   Za wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, na cele charytatywne oraz dzieła ogólnokościelne, za wsparcie regotyzacji ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy.

8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy w naszym poznawaniu Jezusa kierowali się otwartością na natchnienia Ducha Świętego, który zawsze obdarza darem rozeznania.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

  1. Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 75. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 11 lipca br. w Szczecinie. Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 16.00 na Cmentarzu Centralnym przy Krzyżu Wołyńskim, a o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej.
  2. W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Polic oraz ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie przez centrum miasta (Warszewo, Niebuszewo, Jasne Błonia, Śródmieście). Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.

 

Módlmy się za zmarłych: za śp. Jerzego PRĄDZIŃSKIEGO, którego ciało pochowaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. ofiary wszystkich stron ludobójstwa na Wołyniu w 75. rocznicę tych tragicznych oraz bolesnych wydarzeń - wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-07-07 23:37
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: