Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 lipca 2018 22:53 wyświetleń: 481

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 22_lipca_2018 r.


 

 


 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: św. Brygida (1303-1373) /23 VII - poniedziałek/, szwedzka mistyczka, patronka Europy; św. Kinga (1234-1292) /24 VII - wtorek/, polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu; św. Jakub Większy (I w.) /25 VII - środa/, pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii; święci Joachim i Anna /26 VII - czwartek/, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

1.   Odpust Św. Jakuba Apostoła przeżywać będziemy już w najbliższą środę, 25 lipca. W ramach duchowego przygotowania do odpustu rozpoczynamy dziś Rekolekcje Jakubowe, które prowadzi w tym roku ks. dr Piotr Donarski, dyrektor Katolickiego Radia Plus oddział w Szczecinie.

PLAN  REKOLEKCJI  JAKUBOWYCH

PRZYSZŁA NIEDZIELA, 22 LIPCA
MSZE ŚWIĘTE REKOLEKCYJNE – 730, 900, 1030, 1200, 1800 i 2100

PONIEDZIAŁEK, 23 LIPCA
MSZE ŚWIĘTE REKOLEKCYJNE – 1200 i 1800

WTOREK, 24 LIPCA
MSZA ŚWIĘTA REKOLEKCYJNA – 1200
MSZA ŚWIĘTA WIGILIJNA UROCZYSTOŚCI ŚW. JAKUBA APOSTOŁA – 1800

 

ŚRODA, 25 LIPCA

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JAKUBA APOSTOŁA
MSZE ŚWIĘTE ODPUSTOWE – 700 i 1200
NIESZPORY JAKUBOWE Z UDZIAŁEM KSIĘŻY BISKUPÓW I KAPITUŁY KATEDRALNEJ – 1715
UROCZYSTA  SUMA  ODPUSTOWA – 1800

Sakrament Pojednania: przed i podczas wszystkich liturgii.

2.   Wydarzenia odpustowe poprzedził, kończący się dziś, Jarmark Jakubowy, którego organizatorem jest Fundacja Dzieło Świętego Jakuba. Dziękujemy ks. Maciejowi Pliszce, prezesowi fundacji oraz jego współpracownikom za cały, wielomiesięczny trud organizacyjny. Jarmarkowe pożytki, a także umiejscowiony na wprost wejścia do katedry sklep Jarmark Jakubowy oraz biuro pielgrzymkowe z siedzibą przy naszej parafii, służą dziełom, które ks. Maciej w imieniu ks. Arcybiskupa prowadzi w Korytowie koło Choszczna, gdzie jest również proboszczem.

3.   Ks. Bartłomiej Bugajak, po dwóch latach posługi w naszej parafii, przechodzi 25 sierpnia br. do nowej wspólnoty w Dobrej Nowogardzkiej. Dziękujemy ks. Bartkowi za ofiarną pracę duszpasterską, zwłaszcza z dziećmi oraz w grupach młodzieżowych. Dziękujemy za ogromne i ofiarne zaangażowanie w dziełach miłosierdzia, szczególnie za półkolonie, które z własnej inicjatywy organizował podczas ferii zimowych i wakacji letnich. Dziękujemy za serce zawsze gotowe do służby w różnych wymiarach kapłańskiego życia. Księdza Bartka pożegnamy uroczyście w sobotę 18 sierpnia, na Mszy Świętej o godz. 18.00.

4.   Za dobroć serca, zaufanie oraz wszelkie ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii, serdecznie dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci w modlitwie.

5.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci oraz Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy, tak jak nasz patron i za jego wstawiennictwem, zawsze ufali Jezusowi.

Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

Uroczysta inauguracja XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie.

 

Módlmy się za zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności.
Są to: śp. Józefa PAJĄCZEK, której ciało pochowaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Anna i Jerzy RATASIEWICZ, których uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2018-07-21 22:53
Wszystkich rekordów: