Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 28 lipca 2018 23:26 wyświetleń: 400

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 29_lipca_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: św. Ignacy z Loyoli (1491-1556) – 31 lipca /wtorek/, hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów; św. Alfons Maria Liguori (1696-1787) – 1 sierpnia /środa/, włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów; św. Jan Maria Vianney (1786-1859) – 4 sierpnia /sobota/, francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

 

1.   16. rocznica śmierci ks. Stanisława Skorodeckiego /+2002/, wieloletniego proboszcza naszej katedralnej parafii, przypada we wtorek, 31 lipca. Msza Święta w jego intencji zostanie w tym dniu odprawiona o godz. 7.00.        
10. rocznica śmierci śp. ks. Romana Kostynowicza /+2008/
, również wieloletniego proboszcza naszej parafii, przypada w najbliższy czwartek, 2 sierpnia. Msza Święta w jego intencji zostanie w tym dniu odprawiona o godz. 12.00.

2.   W środę, 1 sierpnia, obchodzimy 74. rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego. Mszę Świętą z udziałem i w intencji Powstańców rozpoczniemy w katedrze o 17.00, w godzinie „W”, nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nie tylko na progu miesiąca ale również przez cały sierpień, modlić się będziemy w intencji o wolność wewnętrzną Polaków, o nowe przebudzenie wiary, nadziei i miłości, o trzeźwość, o uwolnienie od wszelkich uzależnień oraz wad narodowych. Obok modlitwy zachęcamy również do podejmowania dobrowolnej abstynencji w intencji naszych sióstr i braci, którzy stali się ofiarami nałogów i zniewoleń różnej natury. 1 sierpnia nie będzie w katedrze Mszy Świętej o godz. 18.00 !!!

3.   W czwartek, 2 sierpnia, przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki, mógł otrzymać odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

4.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Sierpniową pierwszą sobotę rozpoczniemy różańcem - godz. 17.30. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów naszej archidiecezji, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz rozważanie maryjne przed Najświętszym Sakramentem i spotkanie formacyjne po Eucharystii.

5.   Trwa w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 4 sierpnia, o godz. 20.00.

6.   Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Program polega na wypełnieniu tornistra przyborami szkolnymi, mimo wprowadzenia rządowych programów „500+” i „Dobry Start”. W tym roku realizację programu kierujemy do najuboższych dzieci i wielodzietnych rodzin. Sporą część tych plecaków chcemy również przekazać dla ubogich dzieci za granicą (na Białorusi, na Litwie i na Kubie). Tornistry będą do odebrania od przyszłej niedzieli.

7.   Za dobroć serca, zaufanie oraz za ofiary na wszelkie dzieła, serdecznie dziękujemy.

8.   Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy, tak jak nasz patron i za jego wstawiennictwem, zawsze ufali Jezusowi i pielęgnowali w sobie, pochodzące od Ducha Świętego, wewnętrzne pragnienie jedności z Nim.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Bogusława PIĄTEK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-07-28 23:26
Wszystkich rekordów: