Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 4 sierpnia 2018 16:29 wyświetleń: 455

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 5_sierpnia_2018 r.


 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Św. Dominik (ok. 1170-1221) - 8 VIII /środa/, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów;

Św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942) - 9 VIII /czwartek/, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy;

Św. Wawrzyniec (III w.) - 10 VIII /piątek/, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik;

Św. Klara (1193-1253) - 11 VIII /sobota/, Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

 


 

1.        Przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w środę o godz. 18.00. a za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza modlić się będziemy w czwartek /drugi czwartek miesiąca/ również o godz. 18.00. Msze Święte o godz. 18.00 w te dni będzie sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań.

2.        Trwa w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, o godz. 20.00.

3.        Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Program polega na wypełnieniu tornistra przyborami szkolnymi. W tym roku realizację programu kierujemy do najuboższych dzieci i wielodzietnych rodzin oraz do ubogich dzieci z Białorusi, Litwy i Kuby. Tornistry są do odebrania w zakrystii.

4.        Za dobroć serca, zaufanie oraz za ofiary na wszelkie dzieła, serdecznie dziękujemy.

5.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy, tak jak nasz patron i za jego wstawiennictwem, zawsze ufali Jezusowi i pielęgnowali w sobie wewnętrzne pragnienie komunii z Nim.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

A.       Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

B.       Zapraszamy do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą.

 

W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty:

śp. Teresa ŁABANOWICZ, Zofia KAŹMIERCZAK, Zbigniew POPOWICZ. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-08-04 16:29
Wszystkich rekordów: