Ogłoszenia Duszpasterskie 19 sierpnia 2018 12:04 wyświetleń: 486

XX NIEDZIELA ZWYKŁA, 19_sierpnia_2018 r.


 

 


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: * 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi; * 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie; * 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi; * 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

 

1.        Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Jana Pawła II będziemy modlić się w najbliższą środę, 22 sierpnia, o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji naszych próśb i podziękowań.

2.        Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, ul. Bogurodzicy, od stycznia 2018 r. trwa na modlitwie, która jest bezpośrednim przygotowaniem do koronacji papieskimi koronami obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski 13 października br. W najbliższą sobotę, 25 sierpnia, na czuwanie są zaproszeni wierni dekanatu Szczecin Śródmieście, a więc i naszej parafii. Plan: 17.30 – różaniec; 18.00 – Msza Święta; Apel Jasnogórski.

3.        Trwa w naszej katedrze XI Międzynarodowy Festiwal Organowy. Na kolejny koncert serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, o godz. 20.00.

4.        Wraz z parafią Mati Bożej Jasnogórskiej serdecznie zapraszamy na archidiecezjalną pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniach 27 – 29 września. Podczas pielgrzymki nawiedzimy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II oraz Rozgłośnię Radio Maryja w Toruniu, a także sanktuaria Matki Bożej w Licheniu i Św. Józefa w Kaliszu. Koszt wynajmu autokaru oraz całego wyjazdu podamy w przyszłą niedzielę. Chęć pielgrzymowania można zgłosić w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

5.        Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do akcji „Tornister pełen uśmiechów” by wspomóc wielodzietne rodziny oraz ubogie dzieci z Białorusi, Litwy i Kuby. W zakrystii znajdziemy jeszcze ostatnie Tornistry, do których dokupujemy przybory szkolne.

6.        Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry – serdecznie dziękujemy i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

7.        Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym zespołem katedralnym życzę, byśmy pielęgnowali w naszych sercach pragnienia duchowe, które już tu na ziemi Bóg wypełnia poprzez naszą osobistą więź z Jezusem Eucharystycznym.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

1. Zapraszamy do wysłuchania „Oratorium” w wykonaniu Chóru Filharmonii Dziecięcej Siedmiogrodu z Rumunii, które odbędzie się 22 sierpnia br., w Święto Matki Bożej Królowej, o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym w Szczecinie. „Filharmonia dziecięca” jest zespołem powstałym 30 lat temu w siedmiogrodzkim mieście Szentegyháza (czyt. Sentehaza), jej członkami są uzdolnieni muzycznie uczniowie szkół podstawowych i średnich. W programie wieczoru zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie będą wykonane utwory maryjne i inne. Oratorium to włącza się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Uroczysty koncert zapraszają Pani dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce i Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Wstęp na koncert jest wolny.

2. Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.

3. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku:
śp. Jerzego BERTA oraz śp. Aleksandra WIECZORKA.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-08-19 12:04
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: