Ogłoszenia Duszpasterskie 9 września 2018 11:48 wyświetleń: 185

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2_września_2018 r.


 


W TYM TYGODNIU W LITURGII KOŚCIOŁA PRZEŻYWAMY:

 

3 IX – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

8 IX – Święto Narodzenia NMP.

 

1.      Witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej dwie Siostry Jadwiżanki – Agatę i Paulinę, które podejmują posługę w Katedrze oraz w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym.

2.      Szczecińskie rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego odbędzie się jutro (poniedziałek) podczas Mszy Świętej o godz. 8.oo.

3.      Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb

i podziękowań.

4.      W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Eucharystia z Godziną Świętą w intencji o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, oraz w intencji osób duchownych i konsekrowanych. W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 12.00. 

Na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlimy się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Przed Eucharystią, o godz. 17.30 wspólna modlitwa różańcowa, natomiast po Mszy Świętej medytacja Maryjna przed Najświętszym Sakramentem.

5.      Ministrantów i kandydatów chcących podjąć posługę przy ołtarzu, zapraszamy na spotkanie

z ks. Maciejem w sobotę o godz. 11.oo, w katedrze.

6.      Uczniów szkół zapraszamy na parafialne rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego

w następną niedzielę o godz. 10.3o. Na zakończenie Mszy Świętej pobłogosławimy tornistry

i przybory szkolne. Dzieci, młodzież oraz ich rodziców zachęcamy, aby w pierwszych dniach września skorzystali z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

7.      Posiedzenie Plenarne Konferencji Krajów Nordyckich odbędzie się w Szczecinie w dniach

4-10 IX br. Msza Święta w języku łacińskim pod przewodnictwem kard. Andersa Arborelius’a

ze Sztokholmu sprawowana będzie za tydzień w niedzielę o godz. 12.oo.

8.      Zakończył się wczoraj XI Międzynarodowy Festiwal Organowy w naszej Katedrze. Dziękujemy wszystkim organizatorom, wykonawcom i uczestnikom i już dzisiaj zapowiadamy dwa wielkie koncerty w naszej świątyni wpisujące się w dziękczynienie Bogu za 100 lat Niepodległej Polski. Pierwszy koncert będzie miał miejsce 6 X, drugi 11 XI br. W  dzień Święta Niepodległości zostanie poświęcony nowy Dzwon Niepodległości o imieniu Jan Paweł II

(w 40. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową). Dzwon o wadze 1000 kg., zawiśnie przed Katedrą. Ośmielamy się zwrócić z prośbą o wsparcie finansowe tego dzieła.

9.      Za dobroć serca, zaufanie, za wszelkie ofiary oraz te, które są składane na regotyzację ściany północnej katedry, serdecznie dziękujemy oraz zapewniamy o pamięci w modlitwie.

10.  Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym katedralnym zespołem duszpasterskim życzę, wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie, o godz. 12.00.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-09-09 11:48
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: