Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 20 października 2018 16:08 wyświetleń: 348

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 21_października_2018 r.


 

 


1.      Trwa październik, miesiąc modlitwy maryjnej. W naszej wspólnocie różaniec odmawiamy każdego dnia o godz. 17.3o. Dodatkowo różaniec dla dzieci w środy o godz. 17.oo.

2.      Wspólnota Legionu Maryi wraz z ks. Maciejem zaprasza na spotkanie w poniedziałek
po wieczornej Mszy Świętej do salki na nowej kanonii.

3.      Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wraz z ks. Michałem zaprasza na spotkanie modlitewne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. Modlitwy wstawiennicze odbędą się w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

4.      W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Wieczorna Eucharystia w intencjach próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za przyczyną Świętego Papieża Polaka.

5.      Wszystkich dorosłych, a także młodzież zapraszamy do wysłuchania katechez, które
w naszej katedrze będą głoszone we wtorki i piątki o godz. 19.00. Katecheza w szkole średniej nie kończy naszej drogi rozpoznawania woli Bożej w naszym życiu.

6.      Przy wyjściu z katedry są wyłożone karty wypominkowe. Zachęcamy, by wypisane składać do skarbony. Modlitwy wypominkowe w listopadzie odbywać się będą każdego dnia
o godz. 17.30. Jeśli komuś nie odpowiada proponowany dzień tygodnia, kiedy to będziemy modlić się za zmarłych polecanych przez mieszkańców konkretnej ulicy, to w nagłówku prosimy zapisać dogodny dzień tygodnia.

7.      Za ofiary składane na tacę, na wypominki, na regotyzację ściany północnej katedry
i na nowy Dzwon Niepodległości serdecznie dziękujemy.

Wszystkim Wam Siostry i Bracia życzymy dobrego tygodnia. Pamiętajmy o modlitwie na różańcu!

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 • W związku  z  wzrastającym  zapotrzebowaniem  na  opiekę  paliatywną wśród chorych przebywających w hospicjum  domowym  i  stacjonarnym, Księża Pallotyni, prowadzący Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie, zwracają się  z  prośbą  do  lekarzy 
  o  podjęcie  współpracy  w  opiece  nad  terminalnie chorymi
  . Wszelkie informacje udzielają pracownicy hospicjum na Golęcinie.
 • Zapraszamy  wszystkich  do  udziału  w  „Procesji ze  świętymi”, która odbędzie  się 
  w Szczecinie  w  Wigilię  Uroczystości  Wszystkich  Świętych, 31 października br. Wyruszy ona o  godz.  19.00  z  parafii pw. św. Dominika do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie
  o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji
  z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ich wizerunkami (obrazy i figury).
 • Zapraszamy  wszystkich do udziału  w uroczystych  Mszach  Świętych w  intencji Ojczyzny  pod  przewodnictwem  Księdza Arcybiskupa  Metropolity Andrzeja  Dzięgi odprawianych   w   100.   rocznicę  odzyskania  przez  Polskę Niepodległości,  11  listopada  br.:
  o godz.  9.00 w Bazylice św.  Jana  Chrzciciela przy ul.  Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i  o  godz.  18.00  w  Bazylice  Archikatedralnej,  po  której nastąpi poświęcenie  Dzwonu  Niepodległości „Święty Jan  Paweł  II”.  O godz.  19.00 zostanie     wykonane Oratorium  słowno-muzyczne
  z  udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.

 

Do wieczności odszedł z naszej Wspólnoty: +Stanisław Prüffer.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-10-20 16:08
Wszystkich rekordów: