Ogłoszenia Duszpasterskie 29 września 2018 22:36 wyświetleń: 496

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 30_września_2018 r.


 

 


KALENDARZ LITURGICZNY:

 

1.      Decyzją Ks. Abpa dzisiaj po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na fundusz wsparcia młodzieży udającej się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Za dar serca dziękujemy.

2.      W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik, w tradycji poświęcony szczególnie Matce Bożej Różańcowej. Modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem każdego dnia o godz. 17.30. Dodatkowo różaniec dla dzieci w środy o godzinie 17.00. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

3.      I Komunia Święta. Odpowiedzialnym w tym roku jest ks. Maciej. Spotkanie dla dzieci z klas 3 SP wraz
z rodzicami w poniedziałek 1 października. Msza Święta o godz. 18.00, następnie spotkanie w katedrze.

4.      Chrzest, I Komunia Święta i Bierzmowanie dla dorosłych. Siostry Jadwiżanki zapraszają wszystkich dorosłych nieochrzczonych, bądź tych, którzy nie przystąpili do I Komunii Świętej czy są bez bierzmowania, do wspólnych spotkań. Pierwsze nastąpi we wtorek 2 października w katedrze
na Mszy Świętej o godz. 18.00. Później spotkanie w salce na nowej kanonii.

5.      Bierzmowanie. Odpowiedzialni ks. Michał i s. Anna. Spotkanie dla uczniów wraz z rodzicami
klas 7 i 8 SP, 3 GM i uczniów szkół średnich w czwartek 4 października. Msza Święta o godz. 18.00, następnie spotkanie w katedrze.

6.      W piątek we wspomnienie św. Siostry Faustyny ks. Maciej będzie przeżywał piątą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Msza Święta w intencji Jubilata o godz. 18.00.

7.      W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa tych dni połączone
z nabożeństwem różańcowym. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich liturgii całego tygodniu. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

Uprzejmie  informujemy, że nowa  katolicka  telewizja  EWTN  Polska z siedzibą we  Wrocławiu rozpocznie  emisję od 19  października br. Będzie ona dostępna w internecie w jakości HD
na stronie www.ewtn.pl.

Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października o  godz. 11.30, podczas Mszy Świętej pontyfikalnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy  ul.  Bogurodzicy
w  Szczecinie. O godz. 11.00, przed liturgią eucharystyczną, nastąpi premiera  utworu SUB  TUUM  PRAESIDIUM. Ponadto wiernych z  rejonu  szczecińskiego zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia Misji Koronacyjnych, w sobotę, 6 października o godz. 17.30, będzie to zarazem rozpoczęcie wielkiej modlitwy różańcowej za Ojczyznę.

8.      Za ofiary składane na tacę, na regotyzację ściany północnej katedry i na nowy Dzwon Niepodległości serdecznie dziękujemy.

9.      Wszystkim Wam Siostry i Bracia życzymy dobrego tygodnia. Pamiętajmy o modlitwie na różańcu!

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

Do wieczności odszedł z naszej Wspólnoty:

+Bogusław Pajączek


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-09-29 22:36
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: