Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 27 października 2018 14:18 wyświetleń: 450

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28_października_2018 r.


 


1.      Dzisiaj przy wyjściu z Katedry można ofiarami wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła. W imieniu Misjonarzy serdecznie dziękujemy.

2.      Trwa październik, miesiąc modlitwy maryjnej. Do środy włącznie w naszej wspólnocie różaniec odmawiamy każdego dnia o godz. 17.3o. Dodatkowo różaniec dla dzieci w środę o godz. 17.oo.

3.      Trwają w naszej Katedrze katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy do ich słuchania. W tym tygodniu jedna tylko katecheza: we wtorek o godz. 19.00.

4.      Przy wyjściu z katedry są wyłożone karty wypominkowe. Zachęcamy, by wypisane składać do skarbony. Modlitwy wypominkowe w listopadzie odbywać się będą każdego dnia o godz. 17.30. Jeśli komuś nie odpowiada proponowany dzień tygodnia, kiedy to będziemy modlić się za zmarłych polecanych przez mieszkańców konkretnej ulicy, to w nagłówku prosimy zapisać dogodny dzień tygodnia.

5.      W Czwartek 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Katedrze jak w każdą Niedzielę. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 20.00.

6.      W piątek 2 listopada wspominać będziemy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszej Katedrze tego dnia o godz. 7.00/ 12.00/ 18.00. Po wieczornej Eucharystii procesja żałobna wewnątrz Katedry w intencji zmarłych, o których przypominają nam kaplice rozmieszczone wokół całej świątyni. Nabożeństwo pierwszego piątku o godz. 11.30. Tego dnia modlitwa wypominkowa za zmarłych, którzy w minionym roku odeszli do wieczności z naszej parafii, na początku każdej Mszy Świętej.

7.      W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od 9.00. Wieczorem po Mszy Świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

8.      Jak obserwujemy, od kilku miesięcy trwają prace związane z regotyzacją ściany północnej naszej Katedry. Wielu z Was pamięta, jak ta świątynia była odbudowywana. Wielu z Was włączało się ofiarami i pracą własnych dłoni, by dzisiaj ta Katedra była tak piękna. Zwracamy się z pokorną prośbą o ofiary na obecny remont. Za każdą, choćby te najmniejszą ofiarę na ten cel serdecznie dziękujemy.

9.      By upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, i 40. rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża nasza parafia przygotowuje Złoty Dzwon Niepodległości. Pierwszy raz zabrzmi on podczas Eucharystii 11 listopada o godz. 18.00. Dzwon o imieniu Jan Paweł II już niedługo zostanie do nas przywieziony.
O Modlitwy i ofiary na ten cel serdecznie prosimy.

10.  Za wszelkie dobro, którego od Was doświadczamy serdecznie dziękujemy i życzymy Wam i Waszym bliskim świętości.

KOMUNIKATY KURII BISKUPIEJ:

 • Zapraszamy  wszystkich  do  udziału  w  „Procesji ze  świętymi”, która odbędzie  się 
  w Szczecinie  w  Wigilię  Uroczystości  Wszystkich  Świętych, 31 października br. Wyruszy ona o  godz.  19.00  z  parafii pw. św. Dominika do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie
  o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza Święta. Zachęcamy do uczestnictwa w procesji
  z relikwiami świętych i błogosławionych oraz ich wizerunkami (obrazy i figury).
 • Uprzejmie  informujemy,  że  w  Uroczystość  Wszystkich  Świętych w  Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte wg następującego porządku:
  • → na Cmentarzu Centralnym przy ul. Ku Słońcu, w Kaplicy Głównej:
   • godz. 9.00, 12.00 (po Mszy Świętej wyruszy procesja modlitewna
    za zmarłych) i 15.00;
   • na Cmentarzu Nowym przy  ul.  Bronowickiej:
    • godz.  15.00.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br., na  Cmentarzu Centralnym w  Szczecinie przy  grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta
o  godz.  15.00

Informujemy,  że  na  Cmentarzu  Centralnym w   Szczecinie   oraz   na   cmentarzu
w  Stargardzie,  klerycy  Arcybiskupiego  Wyższego  Seminarium  Duchownego  będą przyjmowali  wypominki  za  zmarłych
,  które  wierni  mogą  składać  w  miejscach oznaczonych   tablicami   z   napisem Arcybiskupie  Wyższe  Seminarium  Duchowne. Wypominki będą przyjmowane:

 • na  Cmentarzu  Centralnym w Szczecinie:
  • 31października w  godz.  od  14.30 do 17.00;
  • 1 listopada w godz. od 9.00 do 17.00;
  • 2 listopada w godz. od 11.00 do 15.00;
  • na Cmentarzu w Stargardzie:
   • 1 listopada w godz. od 9.00 do 17.00.

Zmarli wymienieni w  wypominkach będą powierzani  Bogu  w  modlitwach,  które będą odbywać się 1 listopada w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym.

 • 11 listopada Msze Święte za naszą Ojczyznę:
  • → godz.  9.00 w Bazylice św.  Jana  Chrzciciela przy ul.  Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę”;
  • godz.  18.00  w  Bazylice  Archikatedralnej,  po  której nastąpi poświęcenie  Dzwonu  Niepodległości „Święty Jan  Paweł  II”.  O godz.  19.00 zostanie wykonane Oratorium  słowno-muzyczne z  udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.

Do wieczności odeszły z naszej Wspólnoty:

+Jadwiga Pietrusewicz i +Krystyna Olszewska.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 


utworzono : 2018-10-27 14:18
Wszystkich rekordów: