Ogłoszenia Duszpasterskie 15 września 10:00 wyświetleń: 3837

XXIV NIEDZIELA ROKU – 15 WRZEŚNIA 2019 R.


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji pracowników środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność
i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.

2. Od sobotniego wieczora trwa w naszej świątyni dobowa adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Jerycha Różańcowego. Zachęcamy by wstąpić do Kaplicy Mariackiej na chwilę adoracji Jezusa Eucharystycznego.

3. Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Sybiraków sprawowana będzie w naszej świątyni 17 września br.,
o godz. 18.oo.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy tradycyjnie w środę przed wieczorną Mszą Świętą.

5. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki
w środę. Tego dnia odbędzie się spotkanie dla katechetów uczących w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Katechetów zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.oo, a po niej na spotkanie katechetyczne do Starej Kanonii. Jest to także dzień imienin Ks. Prałata Stanisława Skibińskiego. Pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach!

6. Przypominamy o spotkaniach organizacyjnych w sprawie sakramentów Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania:

7. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny – przy naszej parafii – rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy osoby dorosłe w każdym wieku, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, Eucharystii, spowiedzi po latach a także konwersji. Telefon kontaktowy podany na plakacie w gablocie, czy bezpośrednio przez kontakt z siostrami jadwiżankami w zakrystii. 

8. Nasza parafia współorganizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniach 27-29 września br. Koszt 250 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Macieja. Przewidywany plan pielgrzymki:

9. Biuro parafialne jest otwarte od wtorku do piątku, w godz. od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach zapraszamy w dni powszednie do katedralnego sekretariatu, w godz. od 9.00 do 16.00.

BÓG  ZAPŁAĆ za wszelkie ofiary duchowe i materialne.

Wszystkich Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
        A wszystkim Parafianom życzymy dobrego tygodnia! 

 

Ks. Dariusz Knapik - proboszcz

utworzono : 6 dni temu, 2019-09-15
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: