Katedra Live

PROJEKT

Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie 29 września 18:00 wyświetleń: 5090

XXV NIEDZIELA ROKU – 29 WRZEŚNIA 2019 R.


⦁ W następną niedzielę /29.10./ odbędzie się w naszej świątyni zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Także w następną niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Romcia-Tomcia, czyli Romana Kępińskiego, który z dziecięcą radością przemienia wersety Nowego Testamentu w ciekawe rymowanki.

⦁ Od wtorku rozpoczniemy miesiąc różańcowy. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej: dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Różaniec odmawiamy w naszej parafii każdego dnia października o godz. 17.3o. 

⦁ W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z tej racji, w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Prosimy powiadomić o tym fakcie osoby zainteresowane.

⦁ Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny – przy naszej parafii – rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy osoby dorosłe w każdym wieku, które pragną przygotować się do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, Eucharystii, spowiedzi po latach a także konwersji. Telefon kontaktowy podany na plakacie w gablocie, czy bezpośrednio przez kontakt z siostrami jadwiżankami w zakrystii.

⦁ Dziękując za wszelkie dobro, życzymy Wszystkim opieki świętych patronów i Bożej łaski.

 

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:

⦁ Zapraszamy na X Triduum ku czci Świętych Aniołów do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, w dniach 27, 28, 29 września br. Szczegóły na plakatach.

⦁ Zapraszamy na rekolekcje, które poprowadzi O. Antonello Cadeddu ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia w dniach 11,12,13 października br. w Katedrze pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Rekolekcje mają charakter otwarty. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Szczecinie oraz na plakatach.

⦁ W bieżącym roku będziemy przeżywać pierwszą rocznicę Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbyła się 13 października 2018 r. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Koronacja ta była naszym Wotum na 100. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Obchody rocznicy tej uroczystości, podczas której Matce Bożej zostanie ofiarowana złota róża, odbędą się w sobotę, 12 października br. o godz. 11.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. Szczegółowe informacje dotyczące uroczystości i renowacji Misji świętych znajdują się w gablocie parafialnej.

 

Ks. Dariusz Knapik - proboszcz

utworzono : dwa tygodznie temu, 2019-09-29
Wszystkich rekordów: