loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną, czyli Dobrego Pasterza [8 maja br.]

Czwarta Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – obchodzona jest w Kościele jako  Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne oraz rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania. Polecamy Dobremu Pasterzowi również wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania.

 1. Marsz dla Życia rozpocznie się dziś o godz. 15.00 na Jasnych Błoniach. Po dotarciu do katedry, o 16.30, będzie sprawowana Eucharystia połączoną z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.
   
 2. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w tym roku liturgicznie obchodzić będziemy jutro, 9 maja (dziś, 8 maja, wypada IV. Niedziela Wielkanocna).
   
 3. W każdą środę modlimy się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu przypada również drugi czwartek miesiąca, dzień naszej modlitwy za wstawiennictwem św. Apostoła, Judy Tadeusza, patrona spraw beznadziejnych. W te dni Msze Święte o godz. 18.00 sprawujemy w intencji próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.  
   
 4. Matkę Bożą Fatimską będziemy wspominać w najbliższy piątek, 13 maja. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Nabożeństwo majowe w tym dniu poprzedzimy modlitwą różańcową, o którą tak bardzo prosiła Pani Fatimska.
   
 5. Święto św. Macieja Ap. przypada w najbliższą sobotę, 14 maja. Ks. Maciej Wagner w tym dniu obchodzi imieniny. Na Mszę Świętą w intencji Księdza Solenizanta zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
   
 6. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. „Drogie dzieci! – woła Maryja w jednym ze swoich orędzi w Mediugorje – Patrzę na was i widzę, że jesteście zagubieni… Wróćcie do Boga, wróćcie do modlitwy, a Duch Święty wypełni was Swoją miłością, która daje radość sercu. Nadzieja będzie w was wzrastać … a wy staniecie się radosnymi świadkami Bożego miłosierdzia w was i wokół was...”.
   
 7. W przyszłą niedzielę zostanie otwarta w katedrze wystawa „Operacja Papież” z okazji 102. rocznicy urodzin Karola Wojtyły (ur. 18 maja 1920 r.) oraz 35. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Szczecinie. W związku z tym za tydzień w kruchcie kościoła będziemy mogli nabyć „Papieskie Kremówki”. Dochód z tej inicjatywy przeznaczymy na pokrycie wydatków związanych z przygotowaniem wystawy. 
   
 8. Dziękujemy za dobro i zaufanie oraz ofiary przekazywane na wszelkie dzieła katedralne – BÓG ZAPŁAĆ.
   
 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, parafianom i gościom, zwłaszcza uchodźcom z Ukrainy, wraz z księżmi, siostrami oraz świeckimi pracownikami katedry życzymy duchowej siły do poniesienia światła Zmartwychwstałego Zbawiciela – Dobrego Pasterza wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz oraz miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi egoizm, manipulacja, kłamstwo, przemoc i nienawiść. 
   

Ogłoszenia Kurii Biskupiej

1*Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła; miejsce – Sanktuarium św. Józefa w Szczecin-Pomorzany; termin – od 13 do 15 maja br. Szczegóły znajdziemy w gablocie.
 

2*Dzieło Biblijne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza stowarzyszenia, grupy i kręgi biblijne z terenu Archidiecezji na coroczny Dzień Wspólnoty. Spotkanie odbędzie w sobotę, 14 maja br., w Kamieniu Pomorskim przy parafii pw. św. Ottona z Bambergu. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 10.00. Szczegółowy program jest przedstawiony na załączonym plakacie.    

3*Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie zaprasza do udziału we Mszy Świętej z okazji 16. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, która odbędzie się pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana w sobotę, 21 maja br., o godz. 11.00.

 

OGŁOSZENIE KS. JANA KAZIECZKI:     
Po odejściu na emeryturę ks. Jan Kazieczko założył fundację, której nadał nazwę STUDNIA JAKUBOWA. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga dokona poświęcenia tego dzieła w najbliższą sobotę, 14 maja o godz. 11.00. W programie: wykład o wojennej historii tego miejsca – ks. prof. dr hab. Henryk Walczak, nabożeństwo majowe, Msza Święta i leśna agapa oraz poświęcenie kaplicy Matki Bożej z Mediugorje i „Studni Jakubowej”. Ks. Jan Kazieczko serdecznie zaprasza. Dojazd: transport własny lub autobus, który o 9.30 zostanie podstawiony przy katedrze i powróci ok. godz. 15.00. Informacje: Ks. Jan Kazieczko.

 

W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Stanisław Pytlik i śp. Wioletta Kozioł. Dobry Jezu, a nasz Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

Liturgia katedralna: Msze Święte niedzielne – 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 21.00; Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu – od 20.00 do 21.00; Msze Święte w tygodniu – 7.00, 12.00  i 18.00; Nabożeństwa majowe – wszystkie dni tygodnia o 17.30; Spowiedź w niedziele i dni powszednie podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw i adoracji.

 

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ