loading...
Zamknij wpis

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą [28.01.2024r.]

1. Katechezy Zwiastowania Drogi Neokatechumenalnej rozpoczną się w naszej katedrze jutro, w poniedziałek 29 stycznia, o godz. 19.00. Przez najbliższe dwa miesiące, w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, będziemy mogli włączyć się w słuchanie tych katechez. Katechezy będą głoszone przez katedralnych katechistów oraz ks. proboszcza. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
 

2. Wspólnoty Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Legionu Maryi oraz Kręgu Biblijnego, zapraszamy na spotkanie w starej kanonii, w najbliższą środę 31 stycznia, o godz. 16.30. 


LITURGIA TYGODNIA: 

 • Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy, jak  co tydzień, w środę. W tym dniu wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 sprawowana będzie w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
 • W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe łączymy z wieczorną celebracją Eucharystii o godz. 18.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączymy w tym miesiącu z obchodami diecezjalnymi. W związku z tym posłuchajmy KOMUNIKATU KURII BISKUPIEJ: Dnia 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, w sobotę, 3 lutego 2024 r., na uroczystą Mszę Świętą do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, o godz. 12.00. Eucharystię poprzedzi konferencja i czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.00.
 • Sakrament Pojednania sprawujemy piętnaście minut przed i podczas wszystkich Mszy Świętych oraz w czasie adoracji. W dni powszednie spowiadamy również od godz. 17.00.
 • Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę rano.

  3. W związku z jubileuszem misji chrystianizacyjnej świętego Ottona na Pomorzu, organizujemy w dniach 26-28 kwietnia pielgrzymkę do miejsc związanych z Apostołem Pomorza w Bawarii. W programie zwiedzanie Norymbergii, Bambergu i sanktuarium Czternastu Świętych Wspomożycieli. Szczegółowy plan znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz.

  4.OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: W kościele pw. Św. Dominika, Plac Ofiar Katynia 1 w Szczecinie 2 lutego br. (piątek) o godz. 19.30 odbędzie się Jubileuszowy Koncert Sakralny Chóru Politechniki Morskiej w Szczecinie pod batutą P. Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Koncert stanowi zwieńczenie obchodów 20-lecia istnienia chóru. Wybrzmią dzieła sakralne polskich i zagranicznych kompozytorów m.in. kolędy, pieśni świąteczne, gospel, utwory o tematyce morskiej. Wstęp wolny.

  5. Dziękujemy za zrozumienie, życzliwość i zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ

  6. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia oraz Gości i Parafian. Pamiętamy o Was w modlitwie wzywając wstawiennictwa św. Jakuba, patrona katedry i katedralnej parafii oraz patronów tygodnia: św. Jana Bosko, prezbitera, św. Oskara, biskupa oraz św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona naszego księdza biskupa seniora Mariana Błażeja Kruszyłowicza, o którym wszyscy, zwłaszcza 3 stycznia, pamiętajmy w modlitwie.

 

DO WIECZNOŚCI ODESZLI OD NAS W TYM TYGODNIU: Śp. Irena Jackowska, śp. Marlena Bartczak, śp. Sławomir Górka. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 LIVE

Najbliższa msza św. --- Następna: ---


Powiększ ...

GALERIE

POLECAMY

NAWIGUJ