dodano: 2023-11-26 10:05:49 edycja: 2023-12-04 18:15:27 autor: 48 odsłon: 1246

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata [26 listopada 2023r.]

W tym tygodniu patronują nam:

 

 

 

Dziś, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży oraz święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu od 20.00 do 21.00 zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Na modlitw wypominkową za zmarłych zapraszamy w te ostatnie dni listopada o godz. 17.30.
   
 2. Zgodnie z tradycją duszpasterską naszej Archidiecezji jutro rozpoczynamy Tydzień Słowa Bożego pod hasłem: „...lud śpieszył do Niego, aby Go słuchać w świątyni” (Łk 21,38). Na Krąg Biblijny prowadzony przez S. Zofię zapraszamy w tym tygodniu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 19.00.
   
 3. Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w najbliższą środę. W tym dniu Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 4. Ostatni dzień listopada to czwartek przed pierwszym piątkiem i pierwszą sobotą grudnia. W czwartek i piątek tradycyjne nabożeństwa tych dni łączymy z wieczorną celebracją Eucharystii o godz. 18.00. W pierwszą sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Na nabożeństwo fatimskie prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentom zapraszamy w pierwszą sobotę o godz. 11.30. Po Mszy Świętej południowej – zmiana tajemnic różańcowych. Sakrament Pojednania w tym tygodniu sprawujemy według stałego porządku: kwadrans przed i podczas wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw oraz adoracji; w dni powszednie tygodnia po południu od godz. 17.00.
   
 5. Pierwszą Niedzielą Adwentu, za tydzień, rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny. W tym dniu zapraszamy na katechezę pt. "Rok liturgiczny naszą drogą z Chrystusem" o godz. 17.15. Katechezę poprowadzą Siostry Jadwiżanki. Informacje znajdziemy na plakacie w gablocie. 
   
 6. Katedralny plan adwentowych liturgii podamy w przyszłą niedzielę.
   
 7. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:
 1. Dziś, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w kościele AWSD w Szczecinie, ul. Papieża Pawła VI nr 2, podczas Mszy Św. o godz. 11.30, diakon Krzysztof Dorau  przyjmie sakrament święceń w stopniu prezbitera. Do wspólnej modlitwy zapraszamy księży, siostry zakonne, wszystkich wiernych Archidiecezji.
   
 2. Wspólnota Ekumeniczna TAIZÉ zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie i stronach internetowych.
   
 3. Dziękujemy za modlitwę i wszelkie dary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ.
   
 4. Solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia oraz gości i parafian, wraz z całym katedralnym zespołem duszpastersko-administracyjnym, zawierzamy Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Prosimy również dla Was o wszelkie potrzebne łaski przez wstawiennictwo świętych patronów ostatniego tygodnia roku liturgicznego.

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 


26 listopada 2023r. 04 grudnia 2023r. 48 1246