dodano: 2023-11-19 17:18:31 edycja: 2023-11-26 10:05:29 autor: 48 odsłon: 1301

Ogłoszenia duszpasteskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą [19 listopada br.]

W tym tygodniu patronują nam:

 

 1. Na modlitw wypominkową za zmarłych zapraszamy przez wszystkie dni listopada o godz. 17.30. Plan modlitwy wypominkowej z podziałem na ulice znajdziemy na odwrocie karty wypominkowej oraz na plakacie. Zmarłych, którzy w minionym roku (01.11.2022 - 31.10.2023) odeszli z naszej wspólnoty do Domu Ojca, polecamy Miłosierdziu Bożemu w listopadowe niedziele przed każdą Mszą Świętą.
   
 2. Za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Jana Pawła II  modlić się będziemy w najbliższą środę. W tym dniu Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 sprawowana jest w intencji naszych próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony pod chórem.
   
 3. Bursa Szkolna Integracyjna przy ul. Zygmunta Starego obchodzi 50. rocznicę powstania w czwartek 23 listopada. Wychowawcy i uczniowie zapraszają na w tym dniu na Mszę Świętą do katedry, która będzie celebrowana w tym dniu o godz. 18.00.
   
 4. Spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek 24 listopada br. Początek na Mszy Świętej o godz. 18.00.
   
 5. W sobotę, 25 listopada, na wszystkich Mszach Świętych modlimy się za wstawiennictwem św. Jakuba. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana w intencji naszego miasta i zachodniopomorskiej ziemi.
   
 6. Za tydzień obchodzimy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. 
   
 7. OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ:
 1. Uprzejmie informuję, że Ksiądz Bp Henryk Wejman 22 listopada br. będzie obchodził 9 rocznicę nominacji biskupiej. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie.
   
 2. Informuję również, że Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga 24 listopada br. będzie obchodził 21. rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
   
 3. W związku z zachętą Papieża Franciszka, aby w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata był obchodzony Światowy Dzień z Młodzieżą, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga serdecznie zaprasza kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców, opiekunów, duszpasterzy, katechetów i wszystkich, którzy towarzyszą młodzieży w przygotowaniu do bierzmowania, na Archidiecezjalny Dzień Jedności Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, w sobotę, 25 listopada br. do Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie. Plan: rozpoczęcie – godz. 10.30; Msza Święta – godz. 12.00; poczęstunek – 13.30.
   
 4. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – tj. 26 listopada br., w kościele AWSD w Szczecinie, ul. Papieża Pawła VI nr 2, podczas Mszy Św. o godz. 11.30, diakon Krzysztof Dorau  przyjmie sakrament święceń w stopniu prezbitera. Do wspólnej modlitwy zapraszamy księży, siostry zakonne, wszystkich wiernych Archidiecezji.
   
 5. Zapraszamy na Europejskie Spotkanie Młodych, które prowadzi Wspólnota Ekumeniczna TAJZÉ Szczegóły dla zainteresowanych znajdziemy na plakacie.
   
 1. Dziękujemy za modlitwę i wszelkie dary duchowe i materialne – BÓG ZAPŁAĆ. Ofiarami do puszek po Mszy Świętej możemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
   
 2. Solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia oraz gości i parafian, wraz z całym katedralnym zespołem duszpastersko-administracyjnym, zawierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy dla Was o wszelkie potrzebne łaski przez wstawiennictwo świętych patronów tygodnia.

 

Do wieczności w tym tygodniu odeszła śp. Cecylia Wiatrowska. Wieczny odpoczynek …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz

oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 


19 listopada 2023r. 26 listopada 2023r. 48 1301