dodano: 2024-02-17 21:12:13 edycja: 2024-02-25 10:09:06 autor: 48 odsłon: 1319

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu [18 lutego 2024r.]

 1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś  o godz. 17.15. Zaraz po nabożeństwie Siostra Ewelina poprowadzi katechezę: Rok Liturgiczny - Okres Wielkiego Postu. Za tydzień Siostra Anna wygłosi po Gorzkich Żalach katechezę: Skrutynia w katechumenacie.
   
 2. Katechumeni, to osoby dorosłe, które w Noc Paschalną przyjmą Chrzest Święty, Bierzmowanie i Eucharystię, dziś, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, będą mieli Obrzęd Wybrania. Pamiętajmy o nich w modlitwie, wspomagając ich w duchowej walce na drodze do pełnego nawrócenia i przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego.
   
 3. Na Katechezy Zwiastowania dla młodzieży i dorosłych zapraszamy do katedry w poniedziałki i w czwartki o godz. 19.00. W tym tygodniu obwieścimy Kerygmat - Dobrą Nowinę o tym, że Chrześcijaństwo nie jest religią, w sensie religii naturalnych oraz nie jest filozofią czy też tylko nauką, która w sposób racjonalny daje odpowiedzi na fundamentalne pytania życia. Ewangelia nie jest traktatem jak również nie jest moralizmem a Jezus jednym z moralizatorów, jaki widział świat. O tym będą te dwie kolejne katechezy.
   
 4. Na katechezę z filmem Katolicyzm cz. 2. „Nauczanie Jezusa”, zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca, Odnowy w Duchu Świętym, Legionu Maryi, Kręgu Biblijnego oraz wszystkich chętnych, do starej kanonii w najbliższą środę, 21 lutego, po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystii. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. 
   
 5. LITURGIA PIERWSZEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU: 
 1. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w piątek (23 lutego). W planie spotkania: Msza Święta o godz. 18.00, a po niej, zamiast katechezy, nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tego dnia, podczas Eucharystii, dzieci odnową przyrzeczenia chrzcielne. Przynosimy więc ze sobą świece chrzcielne. Obecność obowiązkowa.
   
 2. KATEDRALNE INFORMACJE REMONTOWO-BUDOWLANE: Rozpoczęliśmy przygotowania do bardzo dużego i trudnego tematu remontowo-renowacyjnego dotyczącego rozpadających się okien katedralnych oraz dachu, który przecieka i jest w fatalnym stanie. Po fachowym audycie posiadamy pozwolenia konserwatorskie i budowlane. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy dokładny obmiar okien (dlatego stoją rusztowania w niektórych kaplicach). Laskowania górnych okien (ceglane pionowe podziały okien) zostaną na nowo przemurowywane. Zamówiliśmy już nowe cegły, gotyckie kształtki. Przeciekające poszycie dachu chcemy wymienić, zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Naprawa wszystkich okien oraz dachu nad Kaplicą Maryjną będzie zrealizowana jeszcze w obecnym, 2024 roku. Dalsze etapy prac na dachu w następnym, 2025. Mamy dwie, przyznane na ten cel, dotacje oraz kolejne dwa wnioski, złożone w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oczekujemy na decyzje. Po części posiadamy środki na tzw. wkład własny. Liczymy w tym temacie na Bożą Opatrzność i hojność wiernych. W najbliższym czasie, po obmiarze okien i wykonaniu szablonów, przystąpimy do demontażu witraży. Po Świętach Wielkanocnych zabezpieczymy organy oraz katedralne zabytki. Liczymy na zrozumienie i pomoc, duchową oraz materialną.
   
 3. OGŁOSZENIE KURII BISKUPIEJ: 1*W II Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2024 r.) obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes” pod hasłem ”W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Ofiary zebrane w tym dniu do puszek przeznaczamy na dzieła misyjne. 2*Na plakatach i na stronie internetowej znajdziemy informacje dotyczące m.in.: Dnia Otwartego Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 (sobota, 24 lutego); marcowego kursu dla narzeczonych - parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, ul. Pocztowa 22; całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu Wojowników Maryi - parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie, ul. św. Jana Bosko 1 (8/9 marca br.); „Misterium Pasyjnego” - klerycy AWSD w Szczecinie wraz z uczniami KLO. 
 4. Dziękujemy za zaufanie oraz wszelkie ofiary, duchowe i materialne. BÓG ZAPŁAĆ. 

 

Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia oraz Gości i Parafian. Życzymy wielkiej otwartości serc na wszystkie łaski, jakie Pan Bóg, poprzez nabożeństwa i katechezy oraz sakramenty, przygotował nam w tym Wielkim Poście. Pamiętamy o Was w modlitwie za wstawiennictwem św. Jakuba.

 

DO WIECZNOŚCI ODSZŁA OD NAS W TYM TYGODNIU śp. Halina Teresa Brandebura:    
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

Ks. Dariusz Knapik – proboszcz
oraz katedralny zespół duszpastersko-administracyjny

 

 

 


17 lutego 25 lutego 48 1319