Katedra Live

PROJEKT

Slideshow

Slideshow 8 grudnia 2018 18:34 wyświetleń: 426

II NIEDZIELA ADWENTU, 9_grudnia_2018 r.


 


 

  1. Rozpoczynamy katedralne rekolekcje parafialne. Witamy wśród nas ks. dr. Zbigniewa Woźniaka, który poprowadzi w tym roku adwentowe rozważania rekolekcyjne. Plan rekolekcji: Niedziela - na wszystkich Mszach Świętych; Poniedziałek i Wtorek - 6.30 i 18.00.
    Sakrament Pojednania podczas rekolekcji oraz całego Adwentu - według stałego porządku.
  2. Katedralna liturgia adwentowa: Jutrznia w dni powszednie /poranna modlitwa Kościoła/ - godz. 6.00; Roraty /Msza Święta ku czci Bogurodzicy Dziewicy Maryi dla dzieci, młodzieży i dorosłych/ - 6.30; Adwentowe śniadanie – zapraszamy po Eucharystii roratniej do w starej kanonii. Dziękujemy szczecińskim Piekarzom za dobroć serca w postaci słodkich drożdżówek.
  3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o godz. 18.00. Natomiast za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza modlić się będziemy w najbliższy czwartek, również o godz. 18.00. Msze Święte w te dni będą sprawowane w intencji naszych próśb i podziękowań.
  4. Jerycho różańcowe rozpocznie się w najbliższy piątek, 14 grudnia, od Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. Po Eucharystii zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentem połączoną z modlitwą różańcową.
  5. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński świętuje 14 grudnia (piątek) kolejną rocznicę swoich urodzin. Także tego samego dnia grupa księży naszej archidiecezji wraz z ks. proboszczem obchodzi 32. rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o pamięć w modlitwie. Mszę Świętą dziękczynną, rocznicowo - imieninową, ks. proboszcz odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
  6. 6.   Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie, ofiary duchowe i materialne, ofiary składane na regotyzację ściany północnej katedry i „Dzwon Niepodległości” – BÓG ZAPŁAĆ. Szczególnie dziękujemy za hojność serc na rzecz ubogich. Są jeszcze do zabrania papierowe torby, tzw. „Tytki Charytatywne”, które po wypełnieniu przynosimy do zakrystii lub Sekretariatu Katedry. Wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej chcemy konkretnie pomóc osobom biednym naszego miasta. Po raz czwarty nasza parafia przygotowuje Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych mieszkańców Szczecina. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w sam dzień Wigilii, w poniedziałek 24 grudnia, o godz. 12.00, w specjalnym namiocie, który ustawimy przy katedrze. Jako uczennice i uczniowie Jezusa obdarowaliśmy w zeszłym roku posiłkiem wigilijnym i paczkami świątecznymi prawie pięćset osób. W tym roku przygotowujemy się na sześćset. Część produktów na stół wigilijny sponsoruje sklep Selgros. My również możemy przez ten miesiąc przynosić produkty do paczek. Mogą to być: kilogramowe torebki cukru, półlitrowe butelki wody mineralnej, konserwy, czekolady itp. Dziś po Mszy Świętej ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  7. Wszystkim Wam, drodzy Goście i Parafianie, Jubilaci i Solenizanci, wraz z całym Zespołem Katedralnym życzę owocnego adwentowego czuwania i stałej gotowości na przyjście Pana.

 Ks. Dariusz Knapik - Proboszcz

OGŁOSZENIA KURII BISKUPIEJ: „Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. w 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00 w intencji ofiar stanu wojennego. Modlitwy z okazji 48. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 odbędą się 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ‘70 oraz 17 grudnia br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 14.00 modlitwa na Placu Solidarności”.

„Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców serdecznie zaprasza pracowników oświaty na Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów i nauczycieli, w najbliższą sobotę, 15 grudnia br. Dzień skupienia rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2. Konferencje wygłosi ks. bp Marek Solarczyk z Warszawy. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.szczecin.kuria.pl/katecheza/”.

 

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Czesława Kobyłczyk. Wieczny odpoczynek …

 

W tym tygodniu patronują nam:
13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych;
14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.


Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba Apostoła, 70-543 Szczecin, ul. Św. Jakuba Apostoła 1 

utworzono : 2018-12-08 18:34
Wszystkich rekordów: